شنبه, 17 فروردين 1398 - 19:00

مدیرعامل دایملر می گوید که حوادث سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس، نشانگر ضعف فناوری خودران و عدم پذیرش عمومی آن است.

به گزارش زومیت، دیتر زتچه، مدیرعامل گروه خودروسازی دایملر می گوید تحقیق درباره هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس نشان می دهد که در حین یک حادثه بزرگ پذیرش فناوری خودرو خودران، چقدر برای مردم سخت است. قانون گذاران مجبور شدند تا اتمام تحقیق درباره هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس، آنها را برای مدتی زمین گیر کنند. تحقیق های اخیر به نحوه عملکرد سیستم کنترل پرواز خودکار مبتنی بر نرم افزار بوئینگ مربوط می شود که منجر به دو حادثه سقوط مرگبار شد. دیتر زتچه این عملکرد را نشان دهنده ضعف خودروهای خودران می داند.

مدیرعامل دایملر سانحه بوئینگ 737 مکس

دیتر زتچه با اشاره به تلاش های مداوم صنعت خودرو برای توسعه وسایل نقلیه کاملاً خودران گفت:

چیزی که اهمیت بسیار زیادی دارد، بعد روانشناختی موضوع است. اگر به آنچه در بوئینگ اتفاق می افتد نگاه کنید، می توانید تصور کنید که چه اتفاقی هنگام تصادف می افتد. صنعت خودروسازی باید این سیستم ها را به صورت مرحله ای راه اندازی کند تا در نظر عموم مردم پذیرش بیشتر و بهتری داشته باشند. حتی اگر خودروهای خودران ۱۰ برابر ایمنی بیشتری نسبت به حالت رانندگی تحت هدایت انسانی داشته باشند، باز هم حادثه ای غیرعادی باعث می شود که پذیرش چنین فناوری برای عموم سخت تر شود.

نظرسنجی اخیر انجمن خودرو آمریکا (AAA) نشان داد که ۷۱درصد از افراد پرسش شونده (در ۱،۰۰۸ مصاحبه ) می ترسند سوار خودروهای کاملاً مستقل شوند. درحالی که این نوع احساس عمومی ممکن است تغییر کند، قطعاً یک شبه اتفاق نخواهد افتاد، بنابراین تا آن زمان، ارتباط مداوم با فناوری نیمه خودران ممکن است بهترین راه برای پذیرش کامل فناوری خودران باشد.

زتچه به طور جداگانه گفت که دایملر قصد دارد فناوری پیل سوختی را برای اتوبوس ها و کامیون های برقی مورد استفاده قرار دهد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز سه شنبه گفت آلمان نیاز به تغییرات کارساز در بخش حمل ونقل دارد که با تغییر دادن وسایل نقلیه به خودروهای پیل سوختی برقی یا هیدروژنی ممکن می شود.

آلمان ۱.۱۲ میلیارد دلار برای حمایت از خودروهای پیل سوختی اختصاص داده است. قرار است کنسرسیومی برای تولید سلول های باتری خودروی الکتریکی ایجاد شود و این کنسرسیوم برنامه هایی برای تأمین امکانات تحقیقاتی جهت توسعه نسل های آینده باتری های حالت جامد دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید