سه شنبه, 27 فروردين 1398 - 21:14

بنیانگذار هوآوی در مصاحبه جدیدی اعلام کرد که این شرکت تمایل دارد تراشه 5G به اپل بفروشد.

به گزارش زومیت، رن ژنگفی، بنیان گذار هوآوی اعلام کرد که شرکتش قصد دارد مودم 5 G به اپل بفروشد. وی در صحبت های خود ضمن تأیید استیو جابز و محصولات باکیفیت اپل، تأیید کرد که هوآوی تمایل به فروش تراشه 5G به کوپرتینویی ها دارد.

فروش تراشه 5G هوآوی به اپل

چند روز قبل خبری در مورد فروش مودم 5G هوآوی به اپل منتشر شد. ظاهرا منبعی آگاه اعلام کرده بود که هوآوی قصد دارد تراشه 5G را تنها به اپل بفروشد. زمانی که این خبر منتشر شد، برخی گمان می کردند شایعه ای بیش نیست ولی ظاهرا خبر جدید، شایعه قبلی را تأیید می کند.

رن ژنگفی، بنیانگذار هوآوی در مصاحبه جدیدی با شبکه CNBC اعلام کرد که هوآوی استراتژی جدیدی را در پیش گرفته و قصد دارد مودم 5G را به شرکت هایی که به چنین تراشه ای نیاز دارند، بفروشد. وی در ادامه صحبت های خود گفت: «در این حوزه ما روی باز به اپل نشان می دهیم.»

رن ژنگفی توضیحات بیشتری در مورد شکل قرارداد احتمالی هوآوی با اپل مطرح نکرد ولی از فرصت ایجادشده استفاده کرد و اپل و بنیانگذار اپل را مورد تعریف و تمجید قرار داد و گفت:

به نظر من آقای جابز، مرد فو ق العاده ای بود. نه به این خاطر اینکه شرکتی همچون اپل را بنا نهاد، بلکه به دلیل اینکه توانست عصر جدیدی به نام عصر ارتباطات اینترنتی مبتنی بر گوشی هوشمند ایجاد کند. آقای جابز واقعا منحصر به فرد است و به نظر من فوق العاده عالی است.

به علاوه، اپل نیز شرکت بزرگی است که همواره سعی دارد تا بازار را به سمت رشد راهبرد کند. اپل، محصولات خود را با کیفیت بالا و البته قیمت بالایی به بازار عرضه می کند و همین رویکرد باعث رشد بازار شده است. همچنین اپل باعث شده که بسیاری از شرکت ها بتوانند به فعالیت خود در بازار ادامه بدهند.

هما ن طور که گفته شد، پیش تر نیز شایعه هایی در مورد فروش مودم 5G هوآوی به اپل مطرح شده بود، اما این اولین باری است که بنیانگذار هوآوی به صورت رسمی و در رسانه همگانی در مورد این موضوع توضیح می دهد. رن ژنگفی در ادامه صحبت های خود به این موضوع اشاره کرد که رویکرد اپل برای فروش دستگاه های خود با قیمت بالا مناسب است و حتی ممکن است هوآوی نیز همین ایده را در دنبال کند. رن ژنگفی ادعا کرد:

ما واقعا برخی اشتباهات را نیز در مسیر خود داشته ایم؛ قیمتی که برای محصولات خود تعیین می کنیم برمبنای هزینه های انجام شده، تعیین می شود که عموما قیمت پایینی است و این موضوع انعکاس بالایی داشته است؛ با افزایش قیمت ها، درآمد بیشتری کسب می کنیم ولی این درآمد بیشتر صرف کارمندان یا سهامداران هوآوی نمی شود، بلکه صرف سرمایه گذاری برای تحقیقات دانشگاهی و دانشمندان خواهد شد. بدین ترتیب می توانیم محصولاتی پیشرو در جهان تولید کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی