چهارشنبه, 19 دی 1397 - 11:30

قیمت طلا روز چهارشنبه تحت تاثیر امیدواری فزاینده بازار به پایان جنگ تجاری آمریکا و چین که ریسک پذیری سرمایه گذاران را بهبود داد، اندکی کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۸۲.۹۷ دلار رسید.

قیمت طلا در مدار کاهشی

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۲۸۴.۵ دلار رسید.

به گفته بنجامین لو جیاشوان، تحلیلگر کالا در شرکت "فیلیپ فیوچرز"، در کوتاه مدت تا حدودی خوش بینی به مصالحه تجاری میان آمریکا و چین وجود دارد که اعتماد بازار را بهبود خواهد بخشید. همچنین روند افزایشی طلا به دلیل بهبود تدریجی دارایی های پرریسک و حسابی که سرمایه گذاران روی تغییر مواضع بانک مرکزی آمریکا در خصوص تحکیم سیاست پولی باز کرده اند، با موانعی روبه رو خواهد شد.

بازارهای سهام آسیا روز چهارشنبه با این خوش بینی که واشنگتن و پکن توافق تجاری امضاء خواهند کرد و از رویارویی که اقتصاد جهانی را مختل کرده است اجتناب می کنند به بالاترین حد خود در سه هفته و نیم اخیر صعود کردند.

صعود دارایی های پرریسک از جمعه گذشته که جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، اظهار کرد از ریسک های متوجه اقتصاد آمریکا آگاه بوده و در تصمیمات سیاست پولی در سال جاری صبورانه عمل خواهد کرد تسریع شده است.

ذخایر طلای "اس پی دی آر گلدتراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، از ۷۹۶.۷۸ تن در روز دوشنبه به میزان ۰.۰۳ درصد در روز سه شنبه کاهش یافت و به ۷۹۶.۵۳ تن رسید.

بر اساس گزارش رویترز، بازارها همچنین منتظر انتشار جزئیات نشست دسامبر کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا برای ارزیابی روند آتی افزایش نرخ های بهره هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری به رکورد ۱۳۴۰.۵۰ دلار صعود کرد.

بانک استاندارد چارترد در گزارشی اعلام کرد: تقاضا برای پالادیوم قوی مانده، اما نشانه هایی از ضعف این فلز ارزشمند وجود دارد.

هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۵.۵۹ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با یک درصد افزایش، به ۸۲۲.۷۰ دلار رسید.

قیمت طلا امروز

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید