یکشنبه, 08 تیر 1399 - 11:00

یکی از مشکلات موجود در شبکه های اجتماعی، انتشار سریع محتواهایی است که تقلبی بوده و می تواند زمینه انواع مشکلات را به همراه داشته باشد. در این رابطه راستی آزمایی، یک راهکار بسیار مناسب خواهد بود. اگرچه این طرح مدتی است توسط شبکه های اجتماعی نظیر توییتر، مورد استفاده قرار گرفته است، با این حال گوگل قصد دارد تا از آن در ابعادی بزرگ‎تر و به شیوه ای جالب استفاده کند. درواقع این طرح برای جست و جوی تصاویر به کار گرفته خواهد شد و افراد می توانند میزان معتبر بودن یک عکس را با کلیک بر روی آن، بررسی کنند. تحت این شرایط اینترنت به فضایی امن تر تبدیل می شود.

راستی آزمایی طرح جذاب گوگل

نکته مهم دیگر این است که طرح فوق، بدون شک باعث می شود تا فاصله گوگل با سایر موتورهای جست وجو، افزایش بیشتری را پیدا کند، با این حال برچسب راستی ‎آزمایی، تاثیری را بر روی رتبه ‎بندی آن ها نخواهد داشت و تغییری در الگوریتم های سئو رخ نمی دهد.

نکته دیگری که باعث شده است تا بسیاری از تحلیلگران این اقدام گوگل را مورد تحسین قرار دهند، زمان اجرای آن است. درواقع با توجه به این امر که تا چند ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار خواهد شد، چنین طرحی می تواند به عدم بروز تنش و ادعاهای دروغین منجر شود که اتفاقی فوق‎‏العاده خواهد بود. حال باید دید که این طرح در عمل، تا چه اندازه می تواند موفقیت ‎آمیز باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید