جمعه, 07 دی 1397 - 12:55

مدیر فعلی هوآوی در نطقی از پیش بینی های این شرکت درخصوص درآمد سالانه سخن گفت و شرایط این شرکت را با وجود چالش های زیاد دارای رشد فزاینده دانست.

رئیس دوره ای هوآوی روز گذشته ضمن اشاره به اینکه شرکت یادشده در دو سال اخیر به رغم سنگ اندازی دولت های مختلف سریع ترین رشد تجاری را داشته است، خاطرنشان کرد که انتظار می رود این شرکت سال ۲۰۱۸ را با ۱۰۹ میلیارد دلار درآمد به پایان برساند که این عدد نشانگر ۲۱درصد رشد در این زمینه است.

رشد درآمد سالانه هواوی

به گزارش زومیت، گو پینگ (Gue Ping) در نطقی که به مناسبت سال جدید خطاب به کارمندان شرکت چینی ایراد کرد، اعلام داشت که ۲۶قرارداد را در رابطه با نسل پنجم ارتباطات، 5G، نهایی کرده است و پیش بینی می کند فروش گوشی های هوشمند هوآوی در سال ۲۰۱۸ از مرز ۲۰۰ میلیون دستگاه عبور کند.

البته پیش بینی های فوق قبلا هم مطرح شده بود و به نظر می رسد برنامه چینی ها به درستی در حال پیش روی است. غول چینی دنیای فناوری اوایل ماه جاری نیز پیش بینی کرده بود که درآمد سالانه این شرکت برای اولین بار از ۱۰۰ میلیون دلار تجاوز کند. چینی ها همچنین با اعلام عقد ۲۵ قرارداد درخصوص به کارگیری 5G خود را به عنوان بزرگ ترین ارائه دهنده تجهیزات 5G در جهان معرفی کرده بودند. صاحبان دومین برند پرفروش گوشی هوشمند، در اوت سال جاری نیز پیش بینی کرده بودند که بیش از ۲۰۰ میلیون گوشی را به فروش خواهند رساند.

هوآوی بزرگ ترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی جهان و دومین تولیدکننده مطرح گوشی هوشمند است. این شرکت در سالی که گذشت از سوی آمریکا و متحدانش نظیر استرالیا و نیوزیلند تحت فشار قرار گرفت و این دولت ها تجهیزات مخابراتی هوآوی را به بهانه ناامن بودن ممنوع اعلام کردند. ادعایی که چینی ها به کرّات آن را رد کردند.

تنش ها زمانی بالاتر گرفت که سابرینا منگ، مدیر مالی هوآوی و دختر رن ژنگفی (Ren Zhengfei)، یکی از بنیان گذاران این شرکت در کانادا دستگیر شد. بازداشت خانوم منگ اوایل ماه جاری به اتهام کمک به ایران برای دور زدن تحریم ها صورت گرفت.

منگ چند روز بعد به قید وثیقه ۷.۳۵ میلیون دلاری آزاد شد و چینی ها از آن تاریخ طی اقدامی انتقام جویانه دو کانادایی را بازداشت کرده اند. در سوی دیگر، گفته می شود کاخ سفید در تدارک ابلاغی است که طی آن شرکت های آمریکایی از استفاده از هرگونه تجهیزات مخابراتی ساخت هوآوی و ZTE منع خواهد شد. دو تولیدکننده بزرگ چینی تاکنون در این خصوص اظهار نظری نکرده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی