دوشنبه, 27 مرداد 1399 - 10:00

اینستاگرام در بیانیه جدید خود اعلام کرده است که برای صفحات مشکوک، پیامی را ارسال خواهد کرد که براساس آن کاربران باید هویت خود را تایید نمایند. در غیر این صورت امکان ادامه فعالیت به این صفحات داده نخواهد شد. درواقع در حال حاضر مسئله امنیت سایبری، به دغدغه بسیاری از افراد تبدیل شده و وجود چنین طرح هایی، کاملا ضروری است. در این راستا اینستاگرام در تلاش است تا با افزایش امنیت خود، به مزیت رقابتی در مقایسه با سایر شبکه‎ ها دست پیدا کند.

ارتقای سطح امنیت سیاست جدید مدیران اینستاگرام

در این رابطه ذکر این نکته ضروری است که چند هفته گذشته، توییتر با حملات هکرها مواجه شد که به علت ضعف ‎های امنیتی این شبکه بوده است. به همین خاطر نیز اکنون بهترین زمان برای مانور دادن بر روی امنیت، توسط سایر شبکه ‎ها است. این امر تاثیر روانی زیادی را بر روی کاربران خواهد داشت. در این راستا ممکن است این سطح باعث شود تا شاهد حذف گسترده صفحاتی باشیم که حالتی روبات‎ گونه داشته و صرفا برای افزایش تعداد دنبال‎ کنندگان، مورد استفاده قرار می‎گیرند. در این راستا با توجه به نزدیک شدن به انتخابات آمریکا، اکنون بهترین زمان برای به اجرا درآوردن این طرح است.

با این حال نکته ‎ای که برخی از تحلیلگران به آن اشاره دارند این است که اینستاگرام باید در گام بعد امکان دریافت تیک آبی را برای عموم قرار دهد. درواقع در حال حاضر تنها افراد مطرح با تعداد دنبال ‎کنندگان بالا، می ‎توانند در این رابطه اقدام نمایند. با این حال چنین تاییدی، باعث می‎ شود تا اینستاگرام وارد مرحله جدیدی از امنیت شود. حال باید دید که این طرح تا چه اندازه می ‎تواند نتیجه ‎بخش باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید