رشد ۴۲ درصدی حق بیمه صادره بیمه پاسارگاد - فرصت امروز

سه شنبه, 27 فروردين 1398 - 08:27

مبلغ حق بیمه های دریافتی سال 97 نشان می دهد

بررسی مبلغ حق بیمه های دریافتی شرکت های بیمه در سال ۱۳۹۷ نشان می دهد که حق بیمه ها نسبت به سال ۱۳۹۶ رشد قابل توجهی داشته است؛ به طوری که مبلغ حق بیمه دریافتی سال ۱۳۹۷ در شرکت بیمه پاسارگاد نسبت به سال قبل آن، رشد ۴۲درصدی را نشان می دهد.

به گزارش بورس نیوز، شرکت بیمه پاسارگاد که اواخر سال گذشته، افزایش سرمایه ۳۳درصدی از محل سود انباشته و اندوخته را به ثبت رسانده، در ۹ ماهه منتهی به پایان آذرماه ۱۳۹۷، بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل پرش ۳۳۰درصدی داشته است. همچنین در گزارش ۱۲ ماهه، خبر از شناسایی درآمد ۲۳۰۰ میلیارد تومانی در برابر خسارت ۷۴۸ میلیارد تومانی و تراز مثبت ۲۰۷درصدی داده است.

رشد حق بیمه صادره بیمه پاسارگاد

با توجه به شیب صعودی قیمت املاک و خودرو و تجهیزات و…، به نظر می رسد روند افزایشی نرخ حق بیمه شرکت ها ادامه خواهد داشت.

در همین زمینه، معصوم ضمیری، مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد درخصوص تأثیر تورم و افزایش قیمت اموال بیمه شده بر سودآوری بیمه ها گفت: تورم روی سودآوری شرکت های بیمه اثر بااهمیتی ندارد. از طرفی به خاطر افزایش ارزش اموال، حق بیمه های دریافتی رشد می کند و از طرف دیگر، هزینه های پرداخت خسارت افزایش خواهد یافت. بنابراین اگر در شرکت های بیمه، بین حق بیمه دریافتی و خسارت پرداختی تعادل برقرار باشد، تورم کالاها اثر بااهمیتی بر سودآوری بر جای نخواهد گذاشت، اما در صورت عدم تعادل و سنگینی کفه حق بیمه نسبت به خسارت پرداختی، سودآوری شرکت ها افزایش خواهد یافت و بالعکس.

نایب رئیس هیأت مدیره این شرکت با تأکید بر اهمیت بیمه ساختمان ها در برابر حوادث و بلایای طبیعی ادامه داد: صنعت بیمه در این زمینه راهکاری قانونی پیش بینی کرده و با هدف تحقق این مهم، صندوق بلایای طبیعی طراحی شده که در مسیر تصویب است. این طرح جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده و تصویب آن در مراحل نهایی است.

به گفته ضمیری، قرار است نیمی از منابع مورد نیاز این صندوق از مردم دریافت شود و مابقی را دولت تامین کند.

مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد در پایان سخنانش گفت: در همه جای دنیا چنین صندوقی طراحی شده و اصولا پوشش ریسک بلایای طبیعی فقط توسط شرکت های بیمه تجاری امکانپذیر نیست. امیدواریم این طرح توسط مراجع ذی ربط جهت تصویب نهایی و اجرایی شدن آن هرچه زودتر اقدامات لازم را به عمل آورند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی