شنبه, 01 تیر 1398 - 22:20

جف بزوس، موسس شرکت های بزرگی چون آمازون و بلواوریجین روز چهارشنبه جزییات بیشتری را در رابطه با طرح های شرکت فضایی خود برای سفر به ماه ارائه کرد و توضیح داد که بلواوریجین چطور می خواهد سوخت مورد نیازش را از سطح ماه تامین کند.

به گزارش دیجیاتو، بزوس که در اجلاس فضایی جان اف کندی در بوستون ماساچوست حضور پیدا کرده بود در صحبت هایش چنین گفت:

حالا ما چیزهایی در مورد ماه می دانیم اما در طول دوره آپولو این اطلاعات را نداشتیم.

جف بزوس سوخت فضاپیما

اما یکی از درس های مهمی که به گفته بزوس بشر از دوران آپولو آموخته است وجود مخازن عظیم یخ در اعماق دهانه های برخوردی است.

بزوس صحبت هایش را اینطور ادامه داد:

ما می توانیم آن یخ را جمع آوری کنیم و از آن برای تهیه هیدروژن و اکسیژن که در واقع همان سوخت راکت هستند استفاده کنیم.

بلواوریجین هم اکنون مشغول توسعه فرودگر بلو مون است که بزوس ماه گذشته آن را رونمایی کرد. به گفته این مدیر که در باشگاه سه نفره پولدارهای دنیا با ثروت خالص بیشتر از 100 میلیارد دلار قرار دارد بلو مون از یک موتور BE-7 بهره می گیرد که از اکسیژن و هیدروژن به عنوان منابع سوختی خود استفاده می کند.

ما از آن جهت این سوخت را انتخاب کردیم که می دانستیم، می توانیم بالاخره مواد تشکیل دهنده آن را از یخ موجود روی سطح ماه تامین کنیم و مجددا سوخت فضاپیماهای خود را بسازیم.

بلو مون به قدری بزرگ است که می تواند چندین نفر انسان را به همراه محموله های شان به سطح ماه رسانده و برگرداند. بزوس پیشتر گفته بود که بلو مون متناسب با برنامه ناسا برای بازگشت آمریکا به ماه تا سال ۲۰۲۴ است.

بلواوریجین در سالیان گذشته روی چندین سیستم فضایی کار کرده است و علاوه بر بلو مون پروژه ساخت راکت دیگری را هم برای توریسم فضایی در دست دارد که نیو شپارد خوانده می شود. این شرکت همزمان پروژه ساخت یک راکت عظیم الجثه به نام نیو گلن را نیز پیش می برد که قرار است ماهواره ها و دیگر فضاپیماها را به مقاصد فرازمینی شان ببرد.

بزوس همه ساله بالغ بر یک میلیارد دلار در شرکت بلواوریجین سرمایه گذاری می کند که این مبلغ نیز از محل فروش سهامش در آمازون تامین می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی