دوشنبه, 13 مرداد 1399 - 10:00

تا حدود 20 سال قبل، کداک بزرگ ‎ترین برند فعال در زمینه تولید دوربین و لوازم عکاسی و فیلم‎ برداری محسوب می ‎شد، با این حال عدم توان رقابت با برندهایی نظیر نیکون، کنان و سونی که از تکنولوژی‎ های جدیدتر استفاده کردند، باعث شد تا این ابربرند، در سال 2012 اعلام ورشکستگی نماید. این امر در حالی است که اولین دوربین عکاسی، به وسیله این برند تولید شد.

کداک وارد حوزه داروسازی شد

در این راستا اعلام شده است که با وام 765 میلیون دلاری دولت آمریکا، بار دیگر شاهد فعالیت این برند خواهیم بود، با این حال حوزه جدید آنها، در زمینه تولید دارو است. درواقع ویروس کرونا باعث شده است تا شاهد افزایش تقاضا در زمینه دارو باشیم. به همین خاطر به عقیده مدیران این شرکت، اکنون فرصتی طلایی برای بازگشت به وجود آمده است. در این راستا قرار است که حدود 25 درصد از نیاز کشور آمریکا، از طریق این شرکت تامین شود که رقم بزرگی است. در این راستا یکی از اخباری که با واکنش‎ های مختلفی مواجه شده است، تولید گسترده دارو هیدروکسی کلروکین است که دونالد ترامپ آن را برای درمان کرونا، کاملا مناسب دانسته و استفاده از آن را توصیه کرده است با این حال تاثیر آن هنوز تایید نشده و تبلیغ آن باعث بسته شدن صفحات وی در شبکه‎ های اجتماعی مختلف شده است.

نکته جالب دیگر این است که حضور در عرصه داروسازی برای نخستین بار توسط این برند مورد توجه قرار نگرفته و آنها در سال 1988 نیز چنین اقدامی را انجام داده‎ اند که با موفقیت خاصی همراه نبود و باعث شد تا چند سال بعد، این بخش را به فروش برسانند. با این حال پیش ‎بینی ‎ها حاکی از آن است که این تلاش دوباره، با موفقیت همراه خواهد بود. حال باید دید که اوضاع برای این برند باسابقه، به چه صورت رقم خواهد خورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید