دوشنبه, 29 مهر 1398 - 20:06

عقب نشینی احتمالی فیس بوک

پروژه رمزارز فیس بوک با انتقادهای گسترده ای در داخل و خارج آمریکا مواجه شده و ظاهرا همین عامل آنها را به سمت تغییر اساسی در استراتژی های خود سوق داده است.

به گزارش دیجیاتو، ارزش رمزارز لیبرا قرار بود به عنوان یک استیبل کوین (Stablecoin) از طریق سبدی از ارزهای دولتی تضمین شده و برخلاف بیت کوین و اتریوم از نوسانات شدید قیمتی در امان بماند، حالا اما فیس بوک تصمیم گرفته این رویکرد را کنار بگذارد.

لیبرا فیس بوک

دیوید مارکوس، رهبر تیم کالیبرای فیس بوک در یک سمینار بانکی اذعان کرده که هدف اتحادیه لیبرا همچنان ایجاد یک سیستم پرداخت کارآمد است اما به استفاده از راهکارهای کنونی برای توکن خود اصراری نداشته و آماده پیاده سازی تغییرات است:

این کار را می توان با روش دیگری هم انجام داد. ما به جای استفاده از یک واحد ترکیبی می توانیم مجموعه ای از رمزارزهای پایدار را به کار بگیریم، مثلا استیبل کوین دلار، استیبل کوین یورو، استیبل کوین پوند و ....

به گفته مارکوس به جای وابسته کردن ارزش لیبرا به یک سبد ثابت می توان در هر کشور از لیبرای وابسته به ارز رایج آن منطقه استفاده کرد. وی در گفت وگو با رویترز تاکید کرده که لیبرا برای موفقیت باید چابکی بالایی داشته باشد و روش های مختلفی برای دستیابی به این هدف وجود دارد.

پروژه لیبرا که توسط فیس بوک رهبری می شود در ماه های اخیر آماج انتقادها و چالش های فراوانی بوده است. مدتی قبل تعدادی از شرکای برجسته انجمن لیبرا از جمله ویزا، مسترکارت، پی پل و ای بی از این اتحادیه جدا شده بودند و در پی کناره گیری کمپانی مسافرتی «بوکینگ هلدینگز» حالا یک چهارم از ۲۸ بنیانگذار اصلی آن از ادامه راه پا پس کشیده اند.

با این وجود اتحادیه لیبرا طی نخستین نشست رسمی در سوییس مدعی شد ۱۵۰۰ سازمان دیگر در صف پیوستن به پروژه رمزارز فیس بوک قرار دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی