یکشنبه, 17 شهریور 1398 - 07:35

نسبت خسارت شرکت بیمه پاسارگاد در پنج ماهه نخست امسال به ۲۳درصد رسید که یکی از مناسب‎ترین نسبت‎های خسارت تلقی می شود.

به گزارش بانکداری ایرانی، در پنج ماهه نخست سال ۹۷ بیمه پاسارگاد حدود 7هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال حق بیمه صادرکرده بود که امسال با توجه به تمرکز این شرکت بر بیمه‎های خاص مانند بیمه عمر زندگی رشدی ۴۶درصدی را تجربه و حق بیمه تولیدی به ۱۱ هزار و ۵۴۸ میلیارد ریال رسید.

بیمه عمر و تأمین آتیه

۵۸درصد از کل حق بیمه صادره بیمه پاسارگاد معادل 6هزار و ۶۹۳ میلیارد ریال به بیمه زندگی تعلق دارد. این در حالی است که بیمه اجباری شخص ثالث تنها یک هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال معادل ۱۶درصد و بیمه درمان نیز ۷۰۹ میلیارد ریال معادل ۶درصد از کل حق بیمه شرکت را تشکیل می‎دهد.

این تحولات در حالی رخ داده که خسارت پرداختی بیمه شخص ثالث بیشتر از بیمه زندگی است. چراکه بیمه زندگی ۵۷۹ میلیارد ریال معادل ۲۲درصد از کل خسارت 2هزار و ۶۸۰ میلیاردی بیمه پاسارگاد را به خود اختصاص داده بود اما بیمه شخص ثالث ۷۵۰ میلیارد ریال معادل ۲۸درصد را به خود مختص کرد همچنین با وجود اینکه بیمه درمان ۶درصد از کل حق بیمه را متعلق به خود کرده بود اما ۱۹درصد از خسارت را از آن خود کرده بود، بنابراین نسبت خسارت بیمه زندگی برای بیمه پاسارگاد در بهترین شرایـط قرار دارد؛ چراکه نسبت خسارت این رشته از بیمه‎گری 8/66 درصد است که در بهترین شرایط در صنعت بیمه ایران است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی