دوشنبه, 19 فروردين 1398 - 19:23

لینوس توروالدز یکی از مشهور ترین برنامه نویس های حال حاضر جهان به شمار می رود و موفق شده یک سیستم عامل مجانی توسعه دهد که توان رقابت با MacOS اپل و ویندوز مایکروسافت را در خود دارد. به گزارش Cnet خالق لینوکس طی مصاحبه ای اعلام کرده تمامی شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، توییتر و اینستاگرام، زباله ای بیش نیستند.

به گزارش دیجیاتو، توروالدز که لقب معروف ترین فنلاندی زنده دنیا را نیز به دوش می کشد، درگیر شدن بیش از حد کاربران مدرن با شبکه های اجتماعی را به یک بیماری کشنده تشبیه کرده و مدعی شده نحوه عملکرد این شبکه ها موجب می شود کاربران رفتار نادرستی در پیش بگیرند و به بیماری های روحی زیادی مبتلا شوند.
توروالدز مشکلات به وجود آمده توسط شبکه های اجتماعی را بزرگترین مسئله صنعت تکنولوژی بیان کرد و در این باره گفت:

خالق لینوکس شبکه های اجتماعی زباله

«من عمیقاً از توییتر، فیس بوک و اینستاگرام بیزارم. درگیر شدن در آنها مثل یک بیماری است چرا که کاربران را به رفتار های نادرست تشویق می کند. تمام ایده لایک کردن و به اشتراک گذاشتن چیزی جز زباله نیست.»

این برنامه نویس معروف مدعی شده که در شبکه های اجتماعی هیچ تلاشی برای کنترل کیفیت نمی شود. به همین دلیل است این فضا پر از محتوای نامناسب شده تا کاربر را به هر بهانه ای پای خود بکشاند و لایکی بگیرد.

خالق لینوکس از سال ۱۹۹۴ که لینوکس را عرضه کرد به بی ادبی و رک بودن همیشگی اش معروف شده اما نارضایتی از شبکه های اجتماعی فقط به او محدود نمی شود.

نظرسنجی های زیادی نشان می دهد طی چند سال گذشته نگاه کلی جوامع مدرن به شبکه های اجتماعی تغییر کرده و محبوبیت آن پایین آمده. آزار و اذیت دیگر کاربران، ایجاد افسردگی، استرس و انتشار محتوای تروریستی از عوامل اصلی پایین آمدن محبوبیت شبکه های اجتماعی به شمار می رود.

با این وجود خالق لینوکس، گمنامی و ناشناس بودن کاربران را از علل اصلی مشکلات شبکه های اجتماعی می شمارد و باور دارد:

«وقتی فردی محتوای به درد نخوری را تولید می کند، اثری از خود بر جای نمی گذارد و گمنام می نامد. کسانی که آنها را به اشتراک می گذارند و لایک می کنند هم ناشناس باقی می مانند. اگر این اتفاق می افتاد اوضاع شبکه های اجتماعی بهتر بود.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی