جمعه, 03 آبان 1398 - 09:53

رئیس کل بیمه مرکزی با قدردانی از پوشش بیمه ای زائران اربعین:

رئیس کل بیمه مرکزی گفت مسائل مرتبط با پوشش بیمه ای راهپیمایان شریف اربعین در ظرف محدود اصول بیمه ای و مناسبات مالی بین بیمه گر و بیمه گذار نمی گنجد و صنعت بیمه در روزهای اخیر خساراتی را پرداخت کرده که از میزان حق بیمه دریافتی بالاتر است.

غلامرضا سلیمانی با ابراز قدردانی از تلاش های صورت گرفته در عرصه های گوناگون خدمات رسانی صنعت بیمه به زائران کربلای معلی افزود: تعهد فراتر از قواعد بیمه ای و اصول ریسک پذیری برای برقراری آرامش در بین شرکت کنندگان یکی از گسترده ترین رویدادهای سالانه جهان اسلام از توان بالای تخصصی، فنی و همچنین مسئولیت پذیری اجتماعی صنعت بیمه کشور حکایت دارد.

پرداخت خسارات زائران اربعین

بنا بر اعلام بیمه مرکزی، سلیمانی از پرداخت ۱۵۶میلیارد ریال خسارت ناشی از بروزحادثه برای ۶۵ جان باخته و 30میلیارد ریال برای ۷۸ فوت شده عادی خبر داد و افزود: در مراسم امسال، مبلغ ۲۰ میلیارد ریال از سوی صنعت بیمه به بیمارستان های عراق پرداخت شده و مبلغ ۵میلیارد ریال دیگر نیز بابت هزینه های پاراکلینیکی هزینه شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر این نکته که رویکرد صنعت بیمه به رغم ماهیت بازرگانی این صنعت درخصوص مراسم معنوی راهپیمایی اربعین، رویکردی سودآورانه نیست، خاطرنشان کرد: خدمت صادقانه و خالصانه صنعت بیمه به زائران، حذف نگاه اقتصادی و ایفای تعهدات به صورت حداکثری و پرداخت سریع خسارات، استراتژی اصلی صنعت بیمه در آیین های اینچنینی به شمار می رود.

رئیس شورای عالی بیمه در ادامه از صدور معرفی نامه برای 1200 حادثه دیده زائرین اربعین به بیمارستان های کشور با هدف درمان تکمیل در پرداخت هزینه درمان و بستری زائرین عزیز، خبر داد و اظهار داشت: استقرار شبانه روزی همکاران بیمه ایران در موکب های پیش بینی شده و ارائه خدمات به زائران از دیگر فعالیت های صنعت بیمه به حساب می آید و در همین راستا 200 تن از همکاران مسلط به زبان های فارسی و عربی نیز در طول مسیر راهپیمایی به انجام خدمات پرداختند.

سلیمانی حضور گسترده صنعت بیمه در میعادگاه بزرگ اربعین را علاوه بر تمامی دستاوردهای معنوی و آثار مثبت روحی، محملی مناسب برای اشاعه فرهنگ بیمه دانست و افزود: ایجاد فضایی امن و آرامش بخش از سوی صنعت بیمه می تواند زمینه همگانی سازی آن را در کشور فراهم کند و ظرفیت های آن را بیش از پیش به نمایش بگذارد.

او ارائه خدمات متنوع و فراتر از تعهدات بیمه نامه ها به شرکت کنندگان در راهپیمایی را در راستای مسئولیت های اجتماعی صنعت بیمه ارزیابی کرد و گفت: بیمه نامه های راهپیمایی بزرگ اربعین با رویکرد غیراقتصادی طراحی شده که پرداخت خسارات بیش از سقف حق بیمه های دریافتی این حقیقت را به اثبات می رساند.

ضریب نفوذ بیمه در ایران رکورد جهان را زد

آمارها نشان می دهد سرعت رشد صنعت بیمه در ایران بالاتر از میانگین منطقه و جهان بوده و با وجود افت ضریب نفوذ بیمه در خاورمیانه و ثابت ماندن آن در جهان، این شاخص در ایران روندی افزایشی داشته است.

به گزارش ایرنا، طبق آخرین آمار صنعت بیمه که توسط بیمه مرکزی ایران منتشر شده، ضریب نفوذ بیمه طی سال های 96 و 97 در ایران روندی افزایشی داشته، این درحالی است که میانگین ضریب نفوذ بیمه در جهان در دو سال گذشته ثابت مانده و در خاورمیانه نیز روندی کاهشی داشته است.

بر این اساس، ضریب نفوذ بیمه در ایران از ۲.۳درصد در سال ۹۶ به ۲.۳۸درصد در سال ۹۷ افزایش داشته و برآوردها از تداوم افزایش در سال ۹۸ حکایت دارد. نگاهی به روند رشد ضریب نفود بیمه در کشور طی ۱۰ سال گذشته نشان می دهد که این شاخص از سال ۸۸ تاکنون به صورت تدریجی روندی صعودی را طی کرده و از ۱.۳درصد در سال ۸۸ به ۲.۳۸درصد در سال ۹۷ رسیده است.

در همین حال، این شاخص در منطقه روندی کاهشی داشته و از ۲درصد در سال ۹۶ به ۱.۹درصد در سال ۹۷ عقب نشینی کرده است. در این میان، امارات با ضریب نفوذ ۲.۹درصد در جایگاه بالاتر از ایران قرار گرفته است. پس از ایران هم کشورهای بحرین با ضریب نفود ۱.۸درصد، عمان با ۱.۵درصد، ترکیه با ۱.۳درصد، عربستان با ۱.۲درصد و کویت با یک درصد قرار دارند. ضریب نفوذ بیمه در پاکستان ۰.۹درصد و مصر نیز ۶ دهم درصد بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی