یکشنبه, 23 دی 1397 - 18:42

نقش آفرینی در زنجیره تأمین دولت، از کم ریسک ترینِ کسب و کارها است؛ کاری که غول فناوری ردموندی با جدیت به دنبال آن است.

مایکروسافت با شرکت در مناقصه برون سپاری پروژه تأمین تمامی سرویس ها و زیرساخت های ابری وزارت دفاع، به دنبال تصاحب قرارداد مشارکت ۱۰میلیارد دلاری تأمین زیرساخت های دفاعی آمریکا است. علاوه بر آن نیز اخیراً قراردادی به ارزش ۴۸۰ میلیون دلار نیز برای تولید یک هدست واقعیت افزوده پیشرفته به منظور استفاده نیروهای نظامی در میادین جنگ، منعقد کرده است.

مایکروسافت وزارت دفاع آمریکا

طبق اعلام پنتاگون در روز جمعه گذشته نیز اکنون مایکروسافت موفق به انعقاد قراردادی پنج ساله به ارزش ۱.۷۶ میلیارد دلار با موضوع ارائه سرویس های تشکیلاتی برای وزارت دفاع، گارد ساحلی و نهادهای امنیتی آمریکا شده است. مایکروسافت پیش از این نیز با اعلام اینکه پیشرفته ترین فناوری هایش را در اختیار ارتش ایالات متحده قرار خواهد داد، به حمایت بی قید و شرطش از صنایع دفاعی اقرار کرده بود.

در این میان بعضاً اعتراضاتی از جانب کارکنان مایکروسافت مبنی بر نارضایتی از کاری که نتیجه آن کشتار مردم است، مشاهده می شود. به طور مثال می توان به انعقاد قرارداد تولید هالولنز برای ارتش آمریکا اشاره کرد.

برد اسمیت، مشاور ارشد مایکروسافت، در جایی عنوان کرد که این شرکت همواره دغدغه پیشگیری و دفع اثرات غیرانسانی فناوری های جدید را دارد و این در حالی بود که در همان بحث دوباره اشاره ای داشت که:
ما در صدد این هستیم تا سیلیکون ولی بداند که در ارتش هم ارزش های انسانی و اخلاقی سرلوحه بوده و به آن بها داده می شود.

البته برنده مناقصه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری مشارکت در تأمین زیرساخت های دفاعی هنوز معلوم نشده است. در نگاه اول به نظر می رسد که وزارت دفاع با هدف اینکه سیستم های ابری و دسکتاپ را یکپارچه کند، در این مناقصه به مایکروسافت کمک می کند، لیکن کارشناسان شانس آمازون را در برنده شدن مناقصه بیشتر از سایر رقبا می دانند.

اسمیت در جای دیگری هم درخصوص اعتراضات برخی کارکنان گفته بود آنهایی که راضی نیستند تا روی این پروژه ها کار کنند، می توانند به بخش های دیگر شرکت منتقل شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی