سه شنبه, 14 اسفند 1397 - 06:01

مدیرعامل بانک مسکن خبر داد

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه سال آینده مسکن گران نمی شود، اعلام کرد زنجیره تأمین مالی مسکن تابستان آینده نهایی و اجرا می شود که براساس آن هزینه های ساخت و ساز تا ۳۰درصد کاهش خواهد یافت.

ابوالقاسم رحیمی انارکی در گفت وگو با ایسنا، درباره ایجاد زنجیره تأمین مالی مسکن برای کاهش هزینه های ساخت و ساز، گفت: ایجاد این زنجیره در حال انجام است و بخشی از آن که با بنیاد مسکن است، نهایی شده که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آن را عملیاتی کنیم.

خانه در سال آینده

وی افزود: در حال تأسیس یک شرکت هستیم که اگر انجام شود، کار تا پایان سال عملیاتی خواهد شد، در غیر این صورت باید منتظر تأسیس شرکت بمانیم.

مدیرعامل بانک مسکن از نهایی شدن این زنجیره در تابستان سال آینده خبر داد و تصریح کرد: اقدامات نهایی این کار در تابستان سال آینده انجام می شود و در تلاش هستیم بتوانیم در تابستان سال ۱۳۹۸ زنجیره تأمین مالی مسکن را به طور کامل اجرایی کنیم.

رحیمی انارکی درباره احتمال افزایش قیمت مسکن در سال آینده، گفت: بعید می دانم که قیمت مسکن در سال آینده افزایش یابد، چراکه اصلاً قدرت خریدی بین مردم وجود ندارد که بخواهد باعث افزایش قیمت مسکن شود.

وی تاکید کرد که افزایش قیمت مسکن بسیار بعید است و احتمالاً در حد تورم هم افزایش قیمت نخواهیم داشت.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین با اشاره به تصویب افزایش ۵۰۰۰ میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن در جریان بررسی جزییات لایحه بودجه سال آینده، گفت: این ۵,۰۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه در واقع از بدهی های ما برای مسکن مهر کسر می شود.

رحیمی انارکی با بیان اینکه ۳۹۴ هزار میلیارد ریال بدهی بابت مسکن مهر داریم، اظهار کرد: با تصویب این تبصره، ۵۰ هزار میلیارد ریال از این بدهی کسر می شود.

گفتنی است طرح زنجیره تأمین مالی مسکن، طرحی است که توسط بانک مسکن با همکاری سایر نهادهای مربوطه در حال طراحی و قرار است با اجرای آن هزینه ساخت و ساز تا ۳۰درصد از سال آینده کاهش یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید