دوشنبه, 06 اسفند 1397 - 08:54

مدیرعامل بانک ملی در رویداد «ملی شو 2»:

مدیرعامل بانک ملی ایران در مراسم رونمایی از دستاوردها و محصولات نوین بانکی با عنوان «ملی شو ۲» جزییات خدمات کارت های ملی هوشمند و سامانه سکوک را تشریح کرد.

محمدرضا حسین زاده با اشاره به تولید کارت هوشمند ملی با همکاری سازمان ثبت احوال، گفت: امروز کارت ملی هوشمند تبدیل به یک کارت بانکی شد که در سراسر کشور قابل استفاده خواهد بود.

ملی شو 2 کارت ملی هوشمند

به گفته حسین زاده، کارت هوشمند ملی برای احراز هویت علاوه بر رمز از اثرانگشت فرد هم استفاده می کند و بانک ملی برای نخستین بار در کشور این خدمات را تولید کرده است. افتتاح حساب، انتقال وجه، کلیه عملیات بانکی داخل شعبه، وصول چک، دریافت پول نقد و... از جمله خدماتی است که این کارت ها به مردم ارائه می دهند.

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این کارت معضل تعدد کارت های بانکی را حل می کند، ادامه داد: تمامی کارت های یک فرد می تواند از طریق همین کارت مورد استفاده قرار بگیرد و این کار مشکلات تعدد کارت ها را حل می کند. سامانه سکوک نیز یکی از بهترین سامانه هایی است که با توجه به کمبود منابع مالی در میان تولیدکنندگان شرایط خوبی برای استفاده کنندگان از آن ایجاد کرده و بسیاری از صنوف علاقه مندند به این سامانه بپیوندند.

به گزارش ایسنا، او با بیان اینکه این بستر می تواند تأمین مالی مناسب تری را برای زنجیره تولید و بنگاه های اقتصادی کشور ایجاد کند، افزود: کاهش هزینه تأمین مالی و کاهش دوران استفاده از پول نقد با استفاده از سامانه سکوک نیز می تواند ظرفیت بزرگی در اختیار زنجیره تولید قرار دهد.

مدیرعامل بانک ملی ایران درباره اپلیکیشن ۶۰ نیز گفت: این اپلیکیشن برای ایجاد رمز اول و دوم یک بار مصرف آغاز به کار کرده است.

فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد نیز در این مراسم، تحولات فناورانه بانک ملی ایران را مقدمه اقتصاد هوشمند دانست و گفت: رفاه ناشی از تزریق بودجه دولتی و فروش نفت در کشور مطلوب نیست، بلکه دستیابی به رفاهی جای افتخار دارد که ناشی از فعالیت های مبتنی بر دانش و تحول زا باشد که بانک ملی ایران با قدمت و توانمندی بالا و به عنوان یک بنگاه بزرگ باید این تحولات را سرعت بخشد.

در این مراسم، محصولاتی چون «یکپارچه سازی پایانه های بانکی BTM»، «کیف پول»، «پرداخت قبوض خدمات بدون در اختیار داشتن قبض»، «ویدئو بام»، «بام شرکتی»، «بام سازمانی»، «بام ارزی»، «ملی کارت ارزی»، «سامانه هوش رقابتی»، «سامانه معماری هوشمند تراکنش های بانکی»، «پایگاه نقشه سرویس گرا» و «درگاه جامع مدیریت اطلاعات بانکی» رونمایی شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی