سه شنبه, 23 مهر 1398 - 19:23

جیا یوتینگ، موسس شرکت استارت آپی فارادی فیوچر روز گذشته در دادگاه شهر دلاویر آمریکا اعلام ورشکستگی کرد. آقای یوتینگ مدعی شده است که بالغ بر ۳.۶ میلیارد دلار به ۱۰۰ نفر از سرمایه گذاران خود بدهکار بوده و امیدوار خواهد بود تا بتواند به مرور زمان بدهی های خود را صاف کند.

به گزارش دیجیاتو، جیا یوتینگ (Jia Yueting) که از قانون فصل ۱۱ ورشکستگی استفاده کرده است، چندی پیش از سمت مدیرعاملی فارادی فیوچر (Faraday Future) استعفا داده و به جای او مدیرعامل اجرایی BMW مسئولیت نظارت بر عرضه ماشین الکتریکی گران قیمت FF91 را برعهده گرفته است. با این وجود یوتینگ امیدوار است با تدابیری که اندیشیده بتواند خود را از تنگنا نجات دهد و بدهی های خود را پرداخت کند. البته اینکه موفق می شود یا خیر معلوم نیست.

استارت آپ فارادی فیوچر

قانون فصل ۱۱ ورشکستگی، به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا بدون در خطر انداختن شرکت یا کمپانی خود، اعلام ورشکستگی کنند و به مرور زمان بدهی خود را پرداخت کنند. با کمک این قانون، یوتینگ از سهام شرکت خود در فارادی فیوچر استفاده خواهد کرد تا بتواند بدهی خود به سرمایه گذاران را پرداخت کند. البته این حرکت یوتینگ، چندان غافلگیرکننده نبوده، زیرا او ماه پیش از سمت مدیرعاملی کمپانی بیرون آمده بود تا بتواند از این قانون بهره مند شود.

بدهی ۳.۶ میلیارد دلاری یوتینگ بیشتر مربوط به شرکت هلدینگ LeEco می شود که چند سال پیش در چین تاسیس کرده بود، با این حال کار برای وی اصلا آسان نیست و ۹۰درصد از افراد طلبکار باید تا ۸ نوامبر، ورشکستگی و تغییر سیستم کسب و کار وی را بپذیرند. با تایید آنها، یوتینگ از تمامی اتهاماتی که به وی وارد شده تبرئه خواهد شد.

با این حال یوتینگ فارادی فیوچر را رها نخواهد کرد و همچنان به عنوان مسئول محصولات و همچنین مدیر کاربران به فعالیت خود در این کمپانی پرحاشیه ادامه خواهد داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید