یکشنبه, 28 بهمن 1397 - 13:33

براساس جدیدترین گفته های جک دورسی، احتمالا شبکه اجتماعی توییتر به جای فراهم کردن امکان ویرایش توییت ها، میزبان قابلیت جدیدی به نام «شفاف سازی» خواهد شد.

به گزارش زومیت، یکی از مشکلات مهمی که اکثر کاربران توییتر با آن دست و پنجه نرم می کنند، این است که پس از انتشار توییت، نمی توانند اشتباهات املایی را تصحیح کنند، بنابراین، مجبورند توییت را پاک و سپس، بار دیگر منتشر کنند.

توییتر قابلیت شفاف سازی

در پی افزایش درخواست کاربران این شبکه اجتماعی برای افزوده شدن امکان ویرایش توییت ها، مدیران توییتر اعلام کردند احتمال دارد در آینده، چنین قابلیتی به این شبکه اجتماعی اضافه کنند. البته، دورسی همان زمان گفت او و تیم هیات مدیره توییتر قصد ندارند در این زمینه عجله کنند.

جک دورسی اخیرا در جریان برگزاری نشست گلدمن ساکس در سان فرانسیسکو اعلام کرده احتمالا به جای اضافه شدن امکان ویرایش توییت ها به توییتر، این شبکه اجتماعی به کاربرانش اجازه دهد با قابلیتی جدید درباره توییت های قبلی خودشان «شفاف سازی» کنند.

در نگاه اول، این ویژگی جدید می تواند کمک حال کسانی باشد که پیش تر در توییت های شان اظهاراتی کرده و بعدها، از آن متضرر شده اند. نمونه این اتفاق را می توان به ماجرای اخراج شدن جیمز گان از پروژه ساخت فیلم نگهبانان کهکشان ۳ نسبت داد. حتی اخیرا نیز به دلیل اتفاقی مشابه، کوین هارت از اجرای مراسم موردانتظار اسکار ۲۰۱۹ کناره گیری کرده بود. درواقع، ویژگی جدید توییتر به جای اینکه امکان ویرایش توییت های پیشین را برای کاربران مهیا کند، به آنان اجازه می دهد درباره گفته های پیشین خودشان اظهارنظر کنند. این قابلیتی است که شاید برای کاربران معمولی چندان کاربردی نباشد.

دورسی، مدیرعامل توییتر، صحبت هایش را این چنین ادامه می دهد:

در برهه زمانی فعلی، موضوعی که در بین مردم به وفور می بینیم، این است که آنها به خاطر گفته های قبلی شان در توییتر یا دیگر شبکه های اجتماعی بازخواست می شوند. هیچ راهی برای برگشت به عقب و شفاف سازی حرف های قبلی وجود ندارد. حتی نمی شود از راه صحبت کردن این موضوع را نشان داد که گفته های قبلی مربوط به گذشته هستند و فرد با گذر زمان ممکن است چیزهای جدیدی یاد بگیرد و تحولاتی در او رخ داده باشد.

افزون بر این، مدیران توییتر اضافه کردن قابلیت «شفاف سازی» توییت های گذشته را در میان گزینه هایش قرار داده اند و احتمال دارد آن را عملی کنند. طبق ادعای منبع مؤثق وب سایت تک کرانچ، این ویژگی در زمان آغاز به کار از نام جالب تری بهره خواهد گرفت و این امکان را برای کاربران توییتر فراهم خواهد کرد که توضیح جدیدی به توییت قدیمی خودشان اضافه و درواقع درباره آن توییت شفاف سازی کنند. این توضیحِ اضافه دائمی در کنار توییت اصلی باقی خواهد ماند. این، یعنی اگر توییتی در زمانی خاص وایرال شود و بعدها، نویسنده اش متن شفاف سازی را به توییت موردبحث اضافه کند، این متن سریعا در کنار آن به نمایش درخواهد آمد.

با اضافه شدن این قابلیت، کاربران فقط توانایی ری توییت کردن متن شفاف سازی را خواهند داشت و دیگر نخواهند توانست توییت اصلی را ری توییت کنند. این قابلیت به ویژه برای رسانه های خبری می تواند مفید و کاربردی باشد. این ماجرا برای افراد مشهوری نیز صدق می کند که ممکن است به دلیل اظهارات قبلی شان در توییتر دچار دردسر شده باشند، اما احتمالا چندان برای کاربران معمولی کاربردی نخواهد بود.

بااین حال همان طور که جک دورسی در بخش پایانی اظهاراتش می گوید، اضافه شدن قابلیت «شفاف سازی» به توییتر تصمیمی قطعی نیست، اما یکی از گزینه های اصلی به شمار می آید و مدیران این شبکه های اجتماعی فعلا به آن فکر می کنند. درواقع، مدیران توییتر فعلا مشغول ایده پردازی و گذراندن مراحل اولیه برای اضافه کردن قابلیت جدید، مانند ویرایش توییت یا شفاف سازی توییت ها هستند.

دیدگاه‌ها  

0 #1 Agahi90.iR 1398-01-19 17:22
عالی بود بسیار سایت زیبا و جالبی دارید موفق باشید سال خوبی داشته باشید
سربلند باشید....
ارسال پاسخ

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی