شنبه, 03 آبان 1399 - 10:21

در جهان امروز تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده است که آگاهی از نبود برخی از ساده ترین امکانات، هر فردی را به تعجب خواهد برد. درواقع عدم وجود ساعت مچی مخصوص نابینایان در حالی که تعداد آنها در سراسر جهان بسیار زیاد است، از جمله نکات منفی بوده و در این رابطه یک برند کره ‎ای به نام Dot پس از سال ها تحقیق موفق شده است تا ساعتی را تولید نماید که به سادگی امکان درک زمان را مهیا ساخته است.

نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگرچه تکنولوژی‎ هایی برای کمک به این دسته از افراد معرفی شده است، با این حال هیچ یک از آنها به ساعتی تخصصی منجر نشده و به همین خاطر شانس موفقیت محصول جدید، بسیار بالا خواهد بود.

معرفی نخستین ساعت مچی نابینایان

در این راستا اگرچه در گذشته تلاش شده است که با دستیار صوتی، به نوعی به افراد نابینا برای آگاهی از زمان کمک شود، با این حال این طرح خصوصا در محیط‎ های شلوغ، کاربرد چندانی را نخواهد داشت. به همین خاطر دستگاه جدید از خط بریل استفاده می‎ کند. در این راستا افراد می ‎توانند پیام ‎های ارسال شده در شبکه‎ های اجتماعی خود را نیز بر روی صفحه مخصوص این ساعت که از خط بریل استفاده می ‎کند، بخوانند و به آنها پاسخ دهند.

برای این امر ضروری است که گوشی تلفن همراه شما از طریق بلوتوث، به ساعت مذکور متصل باشد. امکان تنظیم ساعت هشدار نیز از دیگر امکانات این دستگاه محسوب می ‎شود. در کنار این موضوع تلاش شده است تا قیمت آن نیز کاملا مقرون به صرفه باشد تا امکان تهیه آن برای تمامی افراد از سراسر جهان مهیا شود. حال باید دید که این ساعت مخصوص، در عمل تا چه اندازه کاربردی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید