در نخستین رویداد رقابت علمی کنز / نشان طلایی و رتبه اول حوزه سلامت به شرکت پداسیس اعطا شد - فرصت امروز

سه شنبه, 13 آذر 1397 - 12:28

در رقابت علمی کنز، از میان بیش از 1000 طرح دریافت شده از کشور های اسلامی، شرکت پداسیس موفق به کسب رتبه نخست بخش سلامت و دریافت نشانی طلایی این رویداد شد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، در اولین دوره رقابت، با پایان داوری در پنج کمیته تخصصی، از میان بیش از 1000 طرح دریافت شده از کشور های اسلامی، 15 اثر به عنوان آثار منتخب اولین دوره رقابت علمی کنز برگزیده شدند. از میان منتخبین این برنامه، رتبه نخست بخش سلامت و نشان طلایی این رویداد به شرکت پداسیس اعطا شد.

نشان طلایی و رتبه اول حوزه سلامت شرکت پداسیس

جایزه مصطفی، برگرفته از نام پیامبر اسلام (ص) و به دلیل تأکید ویژه ایشان به علم آموزی، یک نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دو سال یک بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام و به آثار نوآورانه در مرز های دانش اعطا می شود. این جایزه به عنوان یكی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان در سال 1391 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است و بنیاد علم و فناوری مصطفی با هدف شناسایی، معرفی و تقدیر از اندیشمندان و دانش پژوهان جوان جهان اسلام، اقدام به برگزاری مسابقه ای تحت عنوان کنز می نماید.

این رقابت برای پژوهشگران زیر 45 سال مسلمان، در پنج حوزه سلامت، فناوری اطلاعات و ارتباطات، آب و محیط زیست، انرژی و اقتصاد برگزار می شود. ارائه راهکارهای مبتنی بر علم برای پاسخ به مسائل جوامع بشری یکی از ویژگی های مهم جهت داوری آثار است. جایزه کنز علاوه بر توجه به جایگاه علمی طرح، تمرکزی ویژه بر کاربرد طرح ها و عملیاتی بودن آنها دارد. از این رو انتخاب شرکت پداسیس از بعد عملیاتی بودن طرح نیز اهمیت زیادی دارد. این شرکت، علاوه بر کسب رتبه برتر در بخش سلامت موفق به کسب مقام اول در بین پنج حوزه این دوره از رقابت های کنز شد.

خاطرنشان می سازد شرکت پداسیس، یکی از شرکت هایی است که با حمایت و سرمایه گذاری مجموعه شناسا، به عنوان بازوی سرمایه گذاری جسورانه گروه مالی پاسارگاد، توانسته است با طراحی و تولید روبات اسکلت خارجی (با نام تجاری اکسوپد) امید تازه ای در جامعه معلولین از ناحیه دو پا ایجاد کند. این محصول تخصصی امکان راه رفتن دوباره را برای این دسته از توانیابان فراهم می سازد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی