سه شنبه, ۱۸ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Tue, 9 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

یکی از آمارهایی که فیس بوک به عنوان پرطرفدارترین شبکه اجتماعی جهان همواره به آن تاکید داشته است، عنوان بیشترین میزان وقت گذرانی کاربران در این شبکه است، با این حال آخرین آمارها در این زمینه حاکی از آن است که تیک تاک موفق شده تا این عنوان را تصاحب نماید. درواقع امسال میزان زمان استفاده از این شبکه توسط کاربران با رشد باورنکردنی 325 درصدی همراه بوده است. در این راستا حتی تحریم های آمریکا نیز موفق نشده است تا مشکل چندانی را برای این شبکه نوظهور چینی ایجاد نماید.

تیک تاک بالاتر از فیس بوک

از جمله نکات جالب آمار امسال این است که اینستاگرام ( شبکه تحت مالکیت فیس بوک) رشد چندانی را در مقایسه با آمار سال گذشته خود به دست نیاورده و در این زمینه واتس اپ رشد به مراتب بهتری را داشته است. درواقع براساس این آمار، تیک تاک حداقل 2 سالی است که از جایگاه اینستاگرام عبور کرده و اکنون باید آن را بالاتر از حتی فیس بوک بدانیم. حال باید دید که برنامه مارک زاکربرگ برای کنار زدن این رقیب پرقدرت، چه خواهد بود. درواقع زمانی که اینستاگرام به تهدیدی برای فیس بوک تبدیل شد، این شرکت با خرید آن، موفق شد تا فرصتی برای کسب درآمد بیشتر را به دست آورد، با این حال بعید به نظر می رسد که امکان انجام این استراتژیِ برای تیک تاک وجود داشته است. از جمله نظریه های جدی در چند ماه اخیر نیز نقش داشتن مدیر فیس بوک در تحریم تیک تاک است. حال باید دید که برنامه مدیران فیس بوک برای بازپس گیری عنوان چند ساله خود چه خواهد بود. 

منبع : searchenginejournal
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/3v2QxNAn
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه