جمعه, 12 بهمن 1397 - 16:10

تیم کوک در گفت وگویی با رویترز با اشاره به افزایش ارزش دلار در برابر سایر ارزها به این نکته اشاره کرده که اپل در حال بازنگری قیمت آیفون در بازارهای جهانی است.

به گزارش زومیت، تیم کوک ابتدای ماه ژانویه با اشاره به کاهش استقبال از آیفون در بازار چین، پیش بینی مالی اپل از درآمد کسب شده طی پاییز ۲۰۱۸ را ۹ میلیارد دلار کاهش داد. روز گذشته اپل اقدام به انتشار گزارش مالی مربوط به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ کرد که براساس آن درآمد اپل از فروش آیفون هایش طی پاییز ۲۰۱۸ بیش از ۱۵ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

تیم کوک اپل قیمت آیفون

تیم کوک در گفت وگو با رویترز به این نکته اشاره کرده که اپل در حال بازنگری در رابطه با قیمت گذاری آیفون هایش در خارج از بازار آمریکا است. اپل معمولا قیمت گذاری گوشی های هوشمندش را مبتنی بر دلار انجام می دهد، از این رو قیمت نسخه های جهانی در بازار های مختلف گران به نظر می رسد.

تیم کوک در این خصوص چنین اظهارنظر کرده است:

اگر نگاهی به بازار های دیگر و مخصوصا بازار کشور هایی داشته باشیم که ارزش پول ملی آنها در برابر دلار کاهش یافته، افزایش قیمت آیفون کاملا روشن است. ما در ماه ژانویه با نگاهی به اقتصاد کلان در کشور های مختلف به این نتیجه رسیدیم که بهتر است قیمت محصولات خود را با تکیه بر قیمت محلی گوشی های هوشمند آیفون طی سال گذشته هماهنگ تر کنیم تا بتوانیم فروش بهتری را تجربه کنیم.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که فاکتور های متعددی منجر به کاهش فروش گوشی های هوشمند در بازار جهانی شده است. برای مثال باید به پیشرفت سخت افزاری بالای گوشی های هوشمند اشاره کرد که باعث شده تا نیاز برای تعویض و به روزرسانی گوشی در بازه دو تا سه ساله کاهش یابد.

همچنین باید به فاکتور های اقتصادی نیز اشاره کرد. برای مثال در کشور چین کاهش رشد اقتصادی این کشور نقشی پررنگ در کاهش تقاضا برای خرید آیفون ها بازی کرده است. در کنار کاهش رشد اقتصادی چین باید به جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز اشاره کرد که مزید بر علت شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی