شنبه, 05 مرداد 1398 - 20:04

ترامپ در توییتی جدید، صراحتا با درخواست اپل مبنی بر چشم پوشی دولت آمریکا بابت واردات برخی از قطعات مک پرو از چین مخالفت کرد.

به گزارش زومیت، اگر از اخبار مربوط به اپل آگاه باشید، کوپرتینویی ها در اوایل ماه جاری درخواستی برای دولت ترامپ تنظیم کردند و در آن کاهش تعرفه های وارداتی برای برخی از قطعات رایانه قدرتمند مک پرو را خواستار شدند. حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، در توییتی جدید از مخالفت خود و دولتش با این درخواست اپل خبر داده است.

ترامپ اپل واردات قطعات مک پرو

همان طور که احتمالا مطلع هستید، جنگ تجاری بین آمریکا و چین که از آغاز ریاست جمهوری ترامپ شکل گرفته، موجب شده است دولت آمریکا برای واردات از کشور چین تعرفه های بعضا سخت گیرانه ای وضع کند. محصولات الکترونیکی که اپل یکی از تولیدکنندگان شاخص آنها است، بخش زیادی از تعرفه ها را شامل می شوند؛ تعرفه هایی که تا ۲۵درصد هزینه نهایی واردات را افزایش می دهد.

در حالی که اپل در متن درخواست خود به دستگاه خاصی اشاره نکرده است، طبق گزارش بلومبرگ، اهالی کوپرتینو به قطعات رایانه خانگی اشاره می کنند. این شرکت به تازگی خط تولید مک پرو را در اقدامی عجیب از آمریکا به کشور چین منتقل کرده است؛ از این رو، واکنش ترامپ به این موضوع به هیچ عنوان جای تعجب نداشت.

ترامپ در توییتش درباره درخواستِ اخیر اپل گفته است:

هیچ تبصره قانونی یا کاهشی برای تعرفه های واردات قطعات مک پرو که در کشور چین تولید می شوند، شامل حال اپل نخواهد شد. آنها را در آمریکا بسازید تا از تعرفه هم خبری نباشد!

تاکنون اپل واکنشی به این توییت نشان نداده است، اما به راحتی می توان موضع آنها را در برابر این توییت متوجه شد. اهالی کوپرتینو پیشتر برای برخی از دستگاه های‎شان نظیر اپل واچ و ایرپاد معافیت تعرفه ای دریافت کرده بود؛ با این حال، به نظر می رسد که این بار از معافیت خبری نیست و اپل باید کاهش حاشیه سود را به جان بخرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی