پنجشنبه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Thu, 29 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

واتس اپ به فضایی امن تر تبدیل خواهد شد

2 سال پیش ( 1399/6/31 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : هادلی سیمونز  

یکی از دغدغه های همیشگی کاربران شبکه ‎های اجتماعی، مسئله تامین امنیت آنها است. در این راستا اگرچه تا به امروز روش ‎های مختلفی ارائه شده است، با این حال هنوز هم این مسئله در وضعیت آرمانی خود قرار نداشته و تجربه توییتر در چند هفته اخیر، بیانگر آن است که تا چه اندازه اطلاعات کاربران، در اختیار افراد سودجو قرار دارد. با این حال واتس اپ به خاطر شیوه کاری متفاوت خود، همواره به عنوان نمادی از امنیت اطلاعات کاربران، نام برده می شود. یکی از دلایل مهم این موضوع، عدم فرستاده شدن داده ها به سرورهای این شرکت است. این امر باعث می‎ شود تا احتمال لو رفتن و دسترسی به اطلاعات، تقریبا غیرممکن باشد، با این حال در جهان حال حاضر، نمی ‎توان بیش از حد بر روی روش ‎های قدیمی تاکید داشت.

واتس اپ فضایی امن تر تبدیل خواهد شد

در این راستا توسعه ‎دهندگان این شبکه در حال فعالیت بر روی قابلیتی هستند که براساس آن احراز هویت از طریق اثر انگشت صورت خواهد گرفت. این امر باعث می ‎شود که حتی در صورت به سرقت رفتن تلفن همراه، هیچ شانسی برای دسترسی به حساب شما وجود نداشته باشد. بدون شک با اجرا شدن این طرح، امنیت شبکه‎ های اجتماعی وارد مرحله جدیدی خواهد شد که در این زمینه، واتس اپ پرچمدار خواهد بود. حال باید دید که این قابلیت، چه زمانی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

منبع : androidauthority
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/mhu0EQ8k
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه