جمعه, 17 آبان 1398 - 20:07

در پی انتشار شایعه های ضد و نقیض در مورد احتمال تصاحب اچ پی توسط زیراکس، بیانیه ای رسمی از سوی اچ پی منتشر و جزییاتی در این رابطه اعلام شد.

به گزارش زومیت، از ساعات اولیه روز گذشته، شاهد انتشار شایعه هایی از سوی برخی رسانه ها مبنی بر احتمال تصاحب اچ پی (HP) توسط زیراکس (Xerox) بودیم. در پی انتشار شایعه های موردبحث، اچ پی ساعاتی پیش بیانیه ای را به صورت عمومی منتشر و اعلام کرد که مذاکرات بین این شرکت و زیراکس هم اکنون در جریان است. اچ پی می گوید در نهایت تصمیمی را اتخاذ خواهد کرد که به نفع سهامداران تمام خواهد شد.

زیراکس در پی تصاحب HP

رسانه وال استریت ژورنال گزارش جنجالی جدیدی را منتشر کرد و مدعی شد زیراکس به تصاحب اچ پی علاقه زیادی دارد؛ این رسانه می گوید رقم پیشنهادی زیراکس به اچ پی احتمالا بیش از ۲۷ میلیارد دلار است. ۲۷ میلیارد دلار، پول بسیار زیادی به شمار می آید و اگر ادعاهای وال استریت ژورنال حقیقت داشته باشند، این موضوع نشان می دهد زیراکس قصد دارد به هر نحوی که شده، اچ پی را تحت مالکیت خود دربیاورد.

اچ پی در اطلاعیه رسمی اش گفته در حال انجام مذاکراتی با زیراکس است؛ این شرکت شناخته شده فعال در حوزه تولید رایانه های شخصی می گوید نامه پیشنهاد زیراکس را روز گذشته دریافت کرده است. نکته عجیب در مورد توافق احتمالی بین دو شرکت موردبحث، این است که اچ پی طبق ادعای کارشناسان ۲۹ میلیارد دلار ارزش دارد؛ از طرفی ارزش زیراکس اندکی از ۸ میلیارد دلار بالاتر است. این یعنی زیراکس در پی تصاحب شرکتی ارزشمندتر از خودش است.

اچ پی در بیانیه اش می گوید: «همان طور که در جدیدترین جلسه مربوط به تحلیل اوراق بهادار اچ پی اعلام کردیم، ما اعتماد به نفس زیادی برای انجام استراتژی های چندساله مان و قرار دادن شرکت در مسیر موفقیت در صنعتی که روزبه روز در حال تکامل است، داریم. در راستای همین موضوع، به تازگی مذاکراتی را با شرکت Xerox Holdings Corporation در زمینه احتمال ادغام کسب و کارهای مان انجام داده ایم. ما به خوبی معیارهای لازم برای انجام یک معامله خوب را در نظر می گیریم. ما روز گذشته پیشنهاد این شرکت را دریافت کردیم. همان طور که قبلا اقدامات مشابهی انجام داده ایم، اگر راه بهتری برای پیشبرد اهداف مان وجود داشته باشد، دراین زمینه اقدام خواهیم کرد. ما تصمیمات مان را با تأمل و نظم می گیریم و همیشه به آن چیزی فکر می کنیم که بیشتر از همه به نفع سهامداران است.»

هیولت پاکارد (Hewlett-Packard) که امروزه از آن با نام اچ پی یاد می شود، شرکت بزرگی است که در سال ۲۰۱۴ به دو بخش تقسیم شد؛ .HP Inc امروزه در زمینه تولید چاپگر و رایانه شخصی فعالیت می کند و HP Enterprise در زمینه سرور و نرم افزار سازمانی فعالیت دارد. به دنبال انتشار اخبار جدید، سهام اچ پی به میزان ۳۶/۶درصد و سهام زیراکس به میزان ۵۵/۳درصد رشد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی