جمعه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 28 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

یوتیوب در طول ماه های اخیر به طور رسمی در تلاش برای به روز رسانی پلتفرمش در راستای جلب نظر کاربران تیک تاک بوده است. این امر از ماه اکتبر با سرویس «شُرتز» در دسترس برخی از کاربران در کشورهای منتخب قرار گرفت. هدف اصلی یوتیوب از توسعه این سرویس جدید جلب نظر کاربران تیک تاک است. پلتفرم چینی تیک تاک در طول یک سال اخیر با انواع اتهام ها در زمینه در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران به نهادهای امنیتی دولت چین مواجه شده است. با این حساب تلاش برای کسب سهمی از دامنه وسیع کاربران تیک تاک از سوی دیگر پلتفرم ها ایده جذابی به نظر می رسد. 

رونمایی یوتیوب از سرویس رقابتی اش با تیک تاک

نیل موهان، مسئول ارشد یوتیوب، امیدواری بسیار زیادی نسبت به بهبود وضعیت این پلتفرم با به روز رسانی های اخیر دارد. یوتیوب به عنوان بزرگترین پلتفرم ویدئویی جهان در طول سال های اخیر رقبای بسیار زیادی را داشته است. اینستاگرام با افزودن بخش IGTV و همچنین افزایش مدت زمان بارگذاری ویدئوها رقیب مهمی برای یوتیوب محسوب می شود. همانطور که اینستاگرام با استفاده از ریلز در تلاش برای جلب نظر کاربران تیک تاک است، یوتیوب نیز در این میان سرمایه گذاری مناسبی انجام می دهد. 

سالانه شمار بسیاری از کارآفرینان برای ایجاد کانال های مربوط به کسب و کارشان وارد یوتیوب می شوند. این امر در نگاه نخست نکته مهمی برای توسعه یوتیوب و افزایش جذابیت های این پلتفرم محسوب می شود. نکته مهم در این میان ضرورت توجه به وضعیت کانال ها و کاربران شخصی در این رابطه است. نیل موهان در این رابطه نسبت تبدیل یوتیوب به پلتفرمی تجاری اظهار نگرانی کرده است. یوتیوب همیشه پلتفرمی برای کاربران حقیقی بوده است بنابراین حفظ چنین ویژگی مهمی باید در دستور کار مدیران ارشد آن قرار داشته باشد. اقدامات اخیر مانند رونمایی محدود از سرویس شرتز در راستای تحقق همین استراتژی محسوب می شود. 

مطلب مرتبط: 4 نکته بازاریابی مهم که از یوتیوبرهای جوان می توان آموخت

تلاش برای جلب نظر کاربران تیک تاک بیانگر غفلت مهمی از سوی پلتفرم های مهم است. تیک تام در طول چند سال اخیر با توجه به نقاط ضعف و کاستی های پلتفرم های بزرگ دنبال جلب نظر دامنه وسیعی از کاربران شده است. پلتفرم هایی نظیر یوتیوب، توییتر و فیس بوک خیلی دیگر نسبت به نقاط ضعف موردنظر واکنش نشان داده اند بنابراین مشاهده افزایش سریع دامنه مخاطب هدف تیک تاک امری طبیعی محسوب می شود. 

سرویس شرتز پلتفرم یوتیوب اکنون به طور محدود برای کاربران هندی فعال شده است. مهمترین نکته در این رابطه مسدودسازی تیک تاک از سوی دولت هند است بنابراین یوتیوب فرصت طلایی برای آزمایش کارایی و جذابیت های سرویس جدیدش دارد. استفاده از بازخوردهای دریافتی پیرامون سرویس شرتز از سوی یوتیوب اهمیت بسیار زیادی برای بهبود کیفیت این سرویس خواهد داشت. اگر نتیجه رونمایی از این سرویس مثبت باشد، به احتمال زیادی تا نیمه سال جاری دسترسی به شرتز برای تمام کاربران جهان امکان پذیر خواهد شد. 

منبع : socialmediatoday
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/w4XmcOjs
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه