جمعه, 24 اسفند 1397 - 16:20

زاکربرگ در گفت‎‏وگو با جاناتان زیترین، استاد دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد تصریح کرده که در آینده ای نزدیک سیستم یادشده به کاربران امکان می دهد تا تنها با استفاده از مغز و بدون نیاز به هیچ دستگاه و ابزار دیگری با محیط های واقعیت افزوده تعامل داشته باشند.

به گزارش مهر، به بیان دیگر، همه گیر شدن این فناوری باعث حذف صفحه کلید، موشواره، نمایشگرهای لمسی، سیستم های دریافت فرمان با حرکات بدن و . . . می شود.

خلاقیت جدید زاکر برگ

بنابراین مغز انسان می تواند به طور مستقیم به منوهای ناوبری دسترسی داشته باشد، اشیای موجود در یک اتاق واقعیت مجازی را جابه‎جا کند یا کلمات را تایپ کند.

افراد برای این کار تنها باید سرپوش هایی مشابه با سرپوش های مورد استفاده در زمان استحمام را بر روی سر خود بگذارند تا از این طریق جریان خون، فعالیت مغز و تفکرات‎شان قابل درک برای ماشین ها و سیستم های رایانه ای باشد.

استفاده از این سیستم تعامل با ابزار مختلف فناورانه را آسان می کند.

زاکربرگ در این مصاحبه برخی دیدگاه های بدبینانه در مورد امکان سوءاستفاده از هوش مصنوعی را رد کرد و گفت این فناوری به مردم آسیب نخواهد زد و من فکر می کنم از آن به شیوه ای درست برای تسهیل درمان بیماری ها، افزایش امنیت افراد و بهبود کیفیت زندگی استفاده خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی