آب تهران در دنیا معروف است - فرصت امروز

چهارشنبه, 05 آذر 1393 - 13:35

شهروندان تهرانی نیاز به مصرف آب بسته‌بندی ندارند چون کیفیت آب تهران که از برفاب کوه‌های البرز تامین می‌شود بسیار غنی و با‌کیفیت است. برف‌ها بهترین منبع آب آشامیدنی شناخته‌ شده هستند و تهران به دلیل قرار‌گرفتن در کوهپایه‌های البرز از برفاب‌ها و آب‌های سطحی بهره‌مند است. این آب‌ها که در پشت سدها جمع‌آوری و نگهداری می‌شوند، در فرآیند تصفیه بر پایه استانداردهای 1053 و استانداردهای سازمان بهداشت جهانی در شبکه‌های شهری و خانگی قرار می‌گیرد و به مصرف شهروندان می‌رسد. در کیفیت آب تهران همین بس که «آب تهران» در دنیا معروف است. این در‌حالی است که برای تهیه آب‌های بسته‌بندی باید از آب‌های زیرزمینی استفاده کرد و کارخانه‌های مربوط برای کیفی‌سازی آب‌های بسته‌بندی، از آب‌های سطحی استفاده می‌کنند. بنابراین، به اعتقاد ما شهروندان تهرانی هیچ نیازی به استفاده از آب‌های بسته‌بندی برای مصارف روزانه ندارند و آب تهران نه‌تنها هیچ مشکل بهداشتی ندارد بلکه با آب‌های بسته‌بندی نیز برابری می‌کند. ناگفته نماند که نگاه صنایع آب‌معدنی به موضوع آب نگاه اقتصادی است و ما نمی‌خواهیم وارد بحث‌های چالشی و فرسایشی در این زمینه شویم.
آب آشامیدنی باید املاح خودش را داشته باشد و در تصفیه‌خانه‌ها می‌توان فاکتورهایی که بیشتر باشد را کم کرد. در مورد آب آشامیدنی بخش‌هایی از پایتخت نیز شبهه‌های ایجاد شده که ما آنها را تایید نمی‌کنیم. ممکن است در برخی از مناطق شهر تهران کیفیت آب کمتر از سایر مناطق باشد که در مخازن خروجی، این موارد برطرف شده و آب مناسب و باکیفیت یکسان به شهروندان تحویل داده می‌شود. شرکت آب و فاضلاب استان تهران این آمادگی را دارد که کارشناسان در تمامی تصفیه‌خانه‌های آب، در سطح استان حضور یابند و از خروجی آب‌های آشامیدنی شهر، نمونه تهیه کرده و آزمایش کنند.
در سال‌های اخیر به دلیل کاهش بارش‌ها و تبخیر ناشی از دمای زیاد هوا در فصل‌های گرم، میزان گسترده‌ای از منابع آب‌های سطحی را از دست داده‌ایم. این روزها بارش‌های خوبی را در پایتخت شاهد هستیم، امیدواریم با ادامه این بارش‌ها تا حدودی کمبودها را جبران کنیم. باید اذعان کنیم که میزان منابع آبی ما در شرایط و وضعیت مناسبی قرار ندارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی