شنبه, 22 شهریور 1393 - 08:50

با حضور رؤسای جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان سد و نیروگاه 022 مگاواتی سنگ ‌توده 2 که با استفاده از توان و ظرفیت متخصصان ایرانی طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی شده است، به‌طور رسمی در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

به ‌گزارش مهر، با پیام ویدئویی حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران و امامعلی رحمان رییس‌جمهور تاجیکستان، سد و نیروگاه سنگ ‌توده 2 به‌عنوان نخستین سد و نیروگاه ایرانی در تاجیكستان روز چهارشنبه 81 شهریورماه به‌طور رسمی در مدار بهره‌برداری قرار گرفت. این نیروگاه برق‌آبی از ظرفیت تولید 022 مگاوات برق پاک برخوردار بوده که با استفاده از توان و ظرفیت مهندسان و متخصصان ایرانی طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی شده است.

سد و نیروگاه 022 مگاواتی سنگ ‌توده با توجه به مشکلات ناشی از کمبود شدید برق تاجیکستان در فصل سرما، می‌تواند منبع مطمئنی برای تامین انرژی برق در این كشور باشد از این رو از این طرح به‌عنوان برگ زرینی در صادرات خدمات فنی و مهندسی متخصصان توانمند شركت فراب یاد می‌شود. واحد نخست نیروگاه برق‌‌آبی سنگ‌توده 2 در تاریخ دهم دی‌ماه 0931 وارد شبکه برق جمهوری تاجیکستان شده و مجموع برق تولیدشده در این نیروگاه تاكنون، بیش از 5/1 میلیارد کیلووات ساعت بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید