افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها - فرصت امروز

سه شنبه, 07 بهمن 1393 - 11:58

حسن رکنی، معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، در گفت و گو با «فرصت امروز»، درباره نتایج زنجیره تولید مرغ می‌گوید: در سال‌های گذشته، برای شکل گرفتن زنجیره تولید مرغ، مطالعات جامعی انجام شد و کارشناسان ما از چند کشور که در اجرای این سیستم، موفقیت‌هایی به دست آورده‌اند نیز دیدن کرده‌اند. مباحثی مانند بررسی نقاط قوت و ضعف سیستم اینتی گری شن کاملا مطالعه و بررسی شد و سپس در کشور به اجرا درآمد.

وی با اشاره به مقاومت برخی از تولیدکنندگان در سال‌های نخست اجرای این طرح اظهار می‌کند: در مقابل هر تغییری ممکن است مقاومت‌هایی باشد. بر همین اساس از ابتدای اجرای این سیستم که از سال گذشته شروع شده، برخی از تولیدکنندگان و صنعتگران ما - شاید به دلیل نا‌آگاهی از زنجیره تولید- کمی مقاومت نشان دادند اما اکنون خوشبختانه نظر مثبتی پیدا کرده‌اند. با مشارکت خوب تولیدکنندگان و صاحبان صنایع، نتایج در یک سال اخیر مطلوب بوده است.

وی در بیان عملکرد یک‌ساله این طرح، می‌گوید: در ارزیابی‌های به عمل آمده از سیستم زنجیره تولید طیور، 11 درصد از جوجه‌ریزی‌ها در این سیستم انجام شده است. ما سالانه تا پنج‌درصد افزایش جوجه‌ریزی را در کشور پیش‌بینی کرده بودیم. معاون وزیر کشاورزی در امور دام، مهم‌ترین مزایای سیستم زنجیره تولید مرغ را ایجاد تحول در این صنعت می‌داند و می‌گوید: بزرگ‌ترین تحولی که فعالیت‌های زنجیره تولید ایجاد می‌کند، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌هاست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی