دوشنبه, 08 مهر 1398 - 14:27

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۶ هزار و ۴۸۸ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۲۴ هزار و ۷۳۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۲۲۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۵ هزار و ۴۱۹ میلیارد ریال در ۵۳۷ هزار نوبت داد و ستد شد.

رشد شاخص بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲ هزار و ۹۸ واحد افزایش به ۹۶ هزار و ۲۶۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۰۴ واحد رشد به ۶۴ هزار و ۴۴۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز هفت هزار و ۲۰۶ واحد افزایش به رقم ۳۷۶ هزار و ۶۶۱ واحد رسید، شاخص بازار اول چهار هزار و ۲۱۳ واحد و شاخص بازار دوم ۱۵ هزار و ۴۴۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۳۳۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۲۹ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۳۱۶ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۳۱۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۹۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۹۰ و پتروشیمی مبین (مبین) با ۱۹۲ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل ، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۴۳ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۵۵ واحد، صنایع پتروشیمی کرمانشاه (کرماشا) با ۳۰ واحد و پتروشیمی شازند (شاراک) با ۲۸ واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، بانک صادرات ایران، بانک اقتصاد نوین، داروازی زهراوی، بانک پاسارگاد و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه ۴۹۵ میلیون و ۵۶ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۶۳ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۲۹۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۱۱ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۹۱۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید