دوشنبه, 26 اسفند 1398 - 14:50

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۱۱ هزار و ۵۴۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۰۵ هزار و ۹۵۴ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۲۵۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۰ هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

بازگشت شاخص کل بازار بورس به مدار رشد

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۲۳۵ واحد رشد به ۱۷۴ هزار و ۶۴۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۸۷ واحد افزایش به ۱۱۶ هزار و ۱۹۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۵ هزار و ۵۶۳ واحد افزایش به رقم ۶۴۴ هزار و ۶۸ واحد رسید، شاخص بازار اول هشت هزار و ۷۶۶ واحد و شاخص بازار دوم ۲۱ هزار و ۸۴۳ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۸۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶۷۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس(فارس) با ۵۵۳ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۴۹۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۴۵۶ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۴۵۲ واحد و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۱۴ واحد .بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۳۰۸ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۲۴۳ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۱۱۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۸۶ واحد، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۸۶ واحد و معادن بافق (کبافق) از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، گلوکوزان، سایپا، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۲۰۵ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۲۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۴۷ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۶ هزار و ۵۵۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۲۷ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۳ هزار و ۷۵۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید