دوشنبه, ۵ مهر(۷) ۱۴۰۰ / Mon, 27 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

مدیران عامل چهار شرکت فناوری بزرگ دنیا ماه جاری میلادی به کنگره آمریکا خواهند رفت و به سوالات قانونگذاران در مورد انحصارطلبی پاسخ خواهند داد.

به گزارش دیجیاتو، سخنگوی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا تأیید کرد که جف بزوس، تیم کوک، مارک زاکربرگ و ساندار پیچای که به ترتیب سکان آمازون، اپل، فیس‎ بوک و گوگل را در دست دارند، در کنگره آمریکا حاضر خواهند شد و به اتهامات پاسخ خواهند داد.

برگزاری جلسه انحصارطلبی شرکت بزرگ فناوری

در این جلسه در مورد اتهاماتی که شرکت های یادشده در زمینه انحصارطلبی با آن ها مواجه هستند، بحث و گفت‎وگو خواهد شد. برای گوگل موضوع بحث پیرامون کنترل بازار تبلیغات توسط این شرکت خواهد بود و فیس‎ بوک باید در مورد شرکت های کوچکی که تصاحب کرده پاسخگو باشد. اپل به خاطر سیاست هایش در قبال فروشگاه «اپ استور» زیر تیغ انتقادات خواهد رفت و رفتار آمازون با فروشندگان شخص ثالث این فروشگاه اینترنتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا شروع رسیدگی به انحصارطلبی شرکت های بزرگ فناوری را ژوئن سال ۲۰۱۹ اعلام کرد و سپتامبر همان سال از شرکت ها خواست تا مدارک رسمی خود را در این زمینه ارائه کنند. این کمیته تاکنون جلساتی را با شرکت های کوچکی مثل Sonos (که قبلاً آمازون و گوگل را به سرقت فناوری متهم کرده)، Tile و Basecamp برگزار کرده است. این شرکت ها مدعی هستند که انحصارطلبی شرکت های بزرگ فناوری به آن ها آسیب وارد کرده است.

تیم کوک، مارک زاکربرگ و ساندار پیچای پیشتر در برابر کنگره آمریکا شهادت داده اند، اما جف بزوس برای اولین بار در برابر کنگره شهادت خواهد داد. تاریخ برگزاری جلسه و حضوری یا غیرحضوری بودن آن در حال حاضر مشخص نشده است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا علاوه بر رسیدگی به اتهامات انحصارطلبی، در مورد مشکلات دیگر شرکت های یادشده از جمله نفرت‎پراکنی در فیس‎بوک و یوتیوب و همچنین نحوه رفتار آمازون با کارکنانش بحث و گفت‎وگو خواهد کرد.

شرکت های فناوری باید علاوه بر پاسخگویی به کمیته قضایی مجلس نمایندگان، به کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) نیز در مورد تصاحب شرکت های کوچک‎تر پاسخگو باشند. ۵۰ دادستان از ایالت های مختلف آمریکا و همچنین رگولاتورهای اروپایی نیز تحقیقات مستقل خود را در مورد انحصارطلبی انجام خواهند داد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/cjzd3YVs
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه