دوشنبه, 27 مرداد 1399 - 20:00

توصیه دورسی به استارت آپ ها:

ایلان ماسک با ساعات کاری طولانی و مدیریت چندین شرکت موفق به الگویی برای مدیران تازه کار بدل شده، اما مدیرعامل توییتر این الگوبرداری را مزخرف می داند.

به گزارش دیجیاتو، الگو گرفتن از بزرگان دنیای فناوری برای هدایت کسب و کار روش متداولی است اما «جک دورسی»، مدیرعامل توییتر طی گفت ‎وگویی در پادکست «The Boardroom: Out of Office» به همه توصیه کرده به جای شبیه سازی این رفتارها دنبال روش های متناسب با شرایط خودشان باشند که برای آنها جواب می دهد. نکته جالب این است که ۲۰ ساعت کار در روز مثل ایلان ماسک را مزخرف می داند.

توصیه دورسی استارت آپ

دورسی طی این مصاحبه به مسائل مختلفی پرداخته که از برنامه روزانه او تا آنچه که به وی انگیزه داده و روش های جلوگیری از فرسودگی کاری حین مدیریت همزمان دو شرکت را شامل می شود. وی تاکید کرد که مدیران جوان استارت‎ آپ ها برای دچار نشدن به فرسودگی باید به جای تقلید کورکورانه از کارآفرین های سرشناس، ببینند چه روشی برای آنها مناسب ‎تر است و جواب می دهد.

مدیرعامل توییتر قبول دارد که قرار نگرفتن تحت تاثیر رفتار رهبران موفق کار دشواری است اما مدیران باید خودآگاهی داشته و تاثیر کار بدون توقف بر خودشان را بررسی کنند. چنین رویکردی گاهی می تواند شما را از فرصت های پیش رو غافل کند. دورسی به ایلان ماسک به عنوان یکی از مدیرانی که برای بسیاری به الگو تبدیل شده اشاره می کند:

«مثلا تصور می کنید موفقیت یعنی باید روزی ۲۰ ساعت کار و فقط چهار ساعت استراحت کنم چون ایلان ماسک به همین روش موفق شده، اما این مزخرف است. اگر به جای نگاه به درون خودمان تنها به دیگران چشم بدوزیم، نمی توانیم سطح استانداردهای خودمان را بالا برده و رشد کنیم.»

اشاره دورسی به یکی از مصاحبه های ماسک با «نیویورک تایمز» است که طی آن گفته بود هفته ای ۱۲۰ ساعت کار می کند. البته وی بعدا ساعات کاری را به ۸۰ تا ۹۰ ساعت در هفته کاهش داد. جدای از سخنان مدیرعامل توییتر پیش از این تحقیقات نشان داده که کار بیش از حد به سلامت ذهن و قلب آسیب زده و حتی می تواند به سرطان و خودکشی منجر شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید