شنبه, 18 آبان 1398 - 19:59

موسس میلیاردر هوآوی:

رن ژنگفی، مدیرعامل هوآوی در پنلی که روز چهارشنبه این هفته برگزار شد اظهار داشت اگر دونالد ترامپ می خواهد با او صحبت کند باید به چین سفر کند. در این پنل از رن سوال شد که چرا برای مذاکره مستقیم و دیدار با ترامپ به واشنگتن سفر نمی کند و او در پاسخ چنین گفت:

من هیچ کانال ارتباطی با ترامپ ندارم. من شماره موبایل او را ندارم.

هرچند وقتی از او سوال شد که اگر شانس صحبت با ترامپ را پیدا کند آیا با او وارد مذاکره می شود یا خیر او چنین گفت:

بله قطعا!

موسس میلیاردر هوآوی

آقای رن در ادامه گفت:

ترامپ چندین جت خصوصی دارد و می تواند هر زمان که دلش خواست به چین بیاید اما من جت خصوصی ندارم. هواپیمای من از کاغذ ساخته شده و اگر باران ببارد ممکن است سقوط کند!

هوآوی دومین تولیدکننده بزرگ تلفن همراه در دنیاست و در زمینه ساخت و تولید تجهیزات شبکه نیز حرف اول را در دنیا می زند. پیشتر نشریه فوربس ثروت خالص آقای رن ژنگفی را برابر با ۱.۴ میلیارد دلار برآورد کرده بود.

جالب است بدانید که مدیرعامل هوآوی سابقه ای بس طولانی در رابطه با اظهارات مبهم و سردرگم کننده اش نسبت به ترامپ دارد.

در اسفندماه گذشته و بعد از آنکه منگ ونژو دختر آقای رن که سمت مدیر ارشد مالی هوآوی را در اختیار دارد در کانادا دستگیر شد رن از دونالد ترامپ با عنوان یک رئیس جمهور فوق العاده یاد کرد.

اما بعد از آنکه نام هوآوی در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفت رن اظهار داشت که اگر ترامپ به او زنگ بزند به تماسش جواب نمی دهد و یک ماه بعد گفت شاید خیلی مشغله داشته باشد و نتواند به تماس تلفنی ترامپ پاسخ بدهد. او اضافه کرد که نمی تواند انگلیسی حرف بزند.

به گزارش دیجیاتو، اظهارات روز چهارشنبه رن در حالی مطرح می شود که چین و آمریکا در حال نزدیک شدن به مرحله نخست از فرآیند عقد قرارداد تجاری شان هستند و این یعنی تامین کنندگان آمریکایی احتمالا قادر خواهند بود مجددا محصولات شان را به هوآوی بفروشند.

رن در پنل روز چهارشنبه خاطرنشان کرد:

جنگ تجاری از همان ابتدا اهمیتی برای من نداشت. ما فروشی در آمریکا نداریم و درنتیجه جنگ تجاری میان دو کشور هیچ تاثیری روی هوآوی ندارد.

البته که هوآوی موبایل های خود را به بازار آمریکا عرضه نمی کند، اما به خاطر لابی گری های آمریکا با همپیمانانش جلوی بسیاری از قراردادهای تجاری این کمپانی با کشورهای اروپایی برای تامین تجهیزات 5 G گرفته شده است.

رن همچنین تایید کرد که قرار گرفتن نام هوآوی در فهرست سیاه آمریکا روی هوآوی اثر گذاشته و امکان دریافت مجوز و نصب اپ های گوگل روی پرچمدار میت 30 را از آن گرفته است. امکان استفاده از سرویس های گوگل برای اغلب مشتریان غربی هوآوی اهمیت بالایی دارد هرچند که به گفته رن این تاثیر روی منطقه غیرچینی بیشتر از محدوده چین بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید