چهارشنبه, 12 آذر 1393 - 09:50

عضو کمیســـــیون کشاورزی با بیان اینکه بین افزایش 30 درصدی قیمت نان و افزایش 10 درصدی نرخ خرید تضمینی گندم تناقض آشکار وجود دارد، گفت: دولت حق کشاورزان را ادا نمی‌کند، نانوا باید حمایت و کشاورز به طریق اولی باید حمایت شود.
عباس پاپی‌زاده، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در گفت‌‌وگو با فارس افزود: افزایش 30 درصدی قیمت نان درحالی‌که قیمت تضمینی گندم برای سال زراعی جاری کمتر از 10 درصد افزایش یافته، حکایت از مظلومیت کشاورز دارد.
وی با بیان اینکه امسال قیمت خرید تضمینی گندم متناسب با نرخ تورم افزایش نیافت، بیان کرد: این موضوع نشان می‌دهد که دولت حق کشاورز را ادا نمی‌کند، زیرا در قانون تاکید شده که قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید براساس نرخ تورم تعیین شود.
عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی بیان کرد: عمل نکردن به قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی آسیب جدی به کشاورزان و تولید‌کنندگان محصولات کشاورزی می‌زند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه این کار یک تناقض آشکار است و مظلومیت کشاورز را به اثبات می‌رساند، تصریح کرد: اگر دولت اعتقاد به 30 درصد تورم دارد و معتقد است که هزینه‌های تولید نان به اندازه  30 درصد افزایش یافته این تورم را کشاورز و تولید‌کننده گندم هم دارد و کشاورز هم مجبور است نان را با 30 درصد افزایش قیمت خریداری کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی