ارسال اسامی متخلفان پالم به قوه قضاییه - فرصت امروز

شنبه, 11 بهمن 1393 - 12:04

وزیر بهداشت ضمن اشاره به اعلام اسامی متخلفان پرونده پالم به دستگاه‌های مربوطه گفت: از قوه قضاییه و دادستان محترم خواهش می‌کنم با مواردی که گزارش شده، هر طور صلاح می‌دانند برخورد کنند تا مردم باورشان شود اگر در حوزه سلامت کوتاهی یا قصوری وجود داشته باشد به‌شدت مورد برخورد مسئولان قرار می‌گیرد.

سیدحسن هاشمی با اشاره به هشدارهایی که وزارت بهداشت پیش از این درباره استفاده غیر‌مجاز از روغن گیاهی پالم در برخی از صنایع لبنی داده بود گفت: صحبت‌های‌مان راجع به روغن پالم گلایه‌هایی را در پی داشت اما این موضوع برکاتی را به دنبال داشت به طوری که عدم استفاده از مواد لبنی پرچرب به کاهش واردات کره و در عین حال به افزایش صادرات منجر شد. همچنین قیمت‌ها در بیرون مرزها نیز افزایش یافت. در مجموع این صحبت‌ها هم به نفع سلامت مردم شد و هم به نفع دامداران.

وی تاکید کرد: آنچه که اکنون به‌عنوان شیر و مواد لبنی مکانیزه در دسترس مردم قرار می‌گیرد، هم راستا با استانداردهای بین‌المللی است. مردم باید بدانند که شیر در سبد غذایی روزانه بسیار ضروری است و در عین حال نوعی سرمایه‌گذاری برای سلامتی در آینده است.

به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت ضمن تاکید بر مصرف روزانه دو لیوان شیر در هر فرد ایرانی ادامه داد: قرار گرفتن شیر و لبنیات در سبد غذایی روزانه امری بسیار ضروری است. این در حالی است که سرانه مصرف شیر و لبنیات در ایران نسبت به همسایگان مان بسیار پایین است. به‌عنوان مثال سرانه مصرف شیر و لبنات در ایران 50 درصد کمتر از ترکیه است این در حالی است که دام‌ها و تولیدات لبنی ما بی‌نظیر است و در این زمینه باید از تولیدکنندگان قدردانی کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آنکه آیا اکنون به دنبال نظارت‌های دقیق صورت گرفته متخلفی در حوزه شیر و لبنیات وجود دارد یا خیر گفت: به تمام مراکزمان در سراسر کشور دستور داده‌ام که هر هفته بحث سلامت شیر و لبنیات را پیگیری کنند. شاید بیشترین ماده‌ای که اکنون مورد نظارت دقیق قرار می‌گیرد مواد لبنی است اما با این حال نمی‌توان گفت که هیچ متخلفی وجود ندارد. مردم مطمئن باشند نظار‌ت‌های‌مان دقیق است و با شناسایی تخلف‌ها، برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.

هاشمی مجدد تاکید کرد: ما لیست متخلفان را به دستگاه‌های مسئول معرفی کرده‌ایم من فکر می‌کنم انتظار همه دامداران و کسانی که در این حرفه با شرافت خدمت می‌کنند آن است که اگر موردی هم وجود داشته معرفی و با آن برخورد شود چرا که ساحت و دامن این افراد از چنین مسائلی پاک است. تقریبا می‌توان گفت که کار در حوزه تولید مواد لبنی کاری جهادی، خالصانه، صادقانه و در جهت سلامت مردم است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی