شنبه, 01 شهریور 1399 - 07:18

بانکداری الکترونیک با شیوع کرونا رونق می‏گیرد

در شرایطی که پاندمی کرونا تمام مردم دنیا را درگیر کرده است، لزوم استفاده از خدمات غیرحضوری بانک ها بیش از پیش احساس می شود و بانک پاسارگاد ازجمله بانک‎هایی است که با بهره گیری از زیرساخت های قوی در حوزه بانکداری الکترونیک، خدمات متنوعی را ارائه می کند.

به گزارش دیوان اقتصاد، استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک در کشور از دو دهه پیش به تدریج میان مشتریان محبوبیت یافته و همین عامل منجر به کاهش تراکم جمعیت در شعبه ها شد. نیاز روزافزون به خدمات بانکی و در کنار آن سرعت و سهولت انجام تراکنش ها به صورت الکترونیک طی این سال ها بانک ها را بر آن داشت که به صورت مداوم خدمات خود را به روز کنند. این روند رو به رشد برای ارائه خدمات الکترونیک و به حداقل رساندن حضور مشتریان در شعبه های بانکی از طریق گسترش و به روزرسانی این خدمات، محبوبیت بسیاری برای مردم به دنبال داشت، اما طی کردن پله های ترقی و رشد برای بانک ها در راستای ارائه خدمات غیرحضوری چندی است که شتاب زیادی گرفته است.

خدمات متنوع بانکداری مجازی بانک پاسارگاد

به اعتقاد کارشناسان، با گسترش پاندمی کرونا در دنیا، یکی از راه های جلوگیری از انتشار این ویروس، کم کردن تردد و اجتناب از خروج بی مورد از منازل است. در همین راستا، خدمات غیرحضوری بانک ها محبوبیتی دوچندان میان مشتریان یافت. بر همین اساس، در شرایطی که کرونا برای اقتصاد دنیا تهدید به حساب می ‎آید، برای سیستم بانکی می تواند فرصتی در جهت رشد و گسترش خدمات بانکداری الکترونیک باشد و بانک های کشور نیز با درک این فرصت، اقدامات ارزشمندی در این حوزه انجام داده اند.

در همین راستا بانک پاسارگاد، با بهره گیری از زیرساخت های قوی در حوزه بانکداری الکترونیک، خدمات مختلفی را در این حوزه ارائه می کند. بانکداری مجازی، همراه بانک، برنامه کیپاد، تلفن بانک و ... بخشی از این خدمات هستند که بهره مندی از آنها مشتریان را از رفت و آمد غیرضروری به شعبه ها بی نیاز کرده است. این بانک در اقدامی دیگر، جهت رفاه حال مشتریان و کاهش دغدغه ناشی از انتقال ویروس کرونا از طریق اسکناس، اقدام به راه اندازی دستگاه های خودپرداز-خوددریافت (CRS) در 40 شعبه منتخب خود کرده است.

دستگاه های خودپرداز-خوددریافت (CRS)، علاوه بر ارائه خدمات دستگاه های خودپرداز (ATM)، امکان واریز وجه نقد به حساب مشتریان را نیز فراهم می کند. به این ترتیب مشتریان بانک پاسارگاد، از طریق این دستگاه ها تنها با در اختیار داشتن کارت بانک پاسارگاد می توانند وجوه نقد خود را بدون مراجعه به شعبه های این بانک به حساب خود واریز کند. برداشت و انتقال وجه، دریافت مانده حساب و گردش حساب، خرید شارژ، تغییر رمز، پرداخت قبض، پرداخت تسهیلات، کمک به خیریه و ... از دیگر خدمات دستگاه های CRS هستند.

گفتنی است خدمات بانکداری الکترونیک بانک پاسارگاد مورد استقبال بسیاری از مشتریان قرار گرفته است. امنیت، سرعت، تنوع و کیفیت ارائه خدمات باعث شده است بیش از 97 درصد از تراکنش های مشتریان در این بانک به صورت غیرحضوری انجام شود که به دنبال آن کاهش رفت وآمد های غیرضروری در دوران شیوع ویروس کرونا، حفظ سلامت مشتریان و سرمایه انسانی بانک را در پی داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید