سه شنبه, 28 بهمن 1393 - 15:51

یکی از ماجراهایی که بهانه دست افراد خودسر و تشویش‌زا شده قضیه‌ ریزگردها در استان خوزستان است، در خودپرداز امروز سراغ یکی از مسئولان امر رفتیم تا قضیه ریزگردها را بیش از پیش بشکافیم. در خدمت جناب اردشیر درشت‌گرد هستیم از مسئولان امر آلودگی‌ها و معاون شرکت مبارزه با هوای پاک! آقای درشت‌گرد خیلی لطف کردید که اومدید، اگر در ابتدا صحبتی برای خوانندگان ستون ما دارید بفرمایید.

- نفس‌نفس تو سینم عطر نفس‌های گلاب، اگر که قابل بدونید خونه دل مال شماست، من هم سلام عرض می‌کنم خدمت همه خوانندگان ستون مردمی خودپرداز در روزنامه «فرصت امروز»، خیلی خوشحالم که توفیق حاصل شد روی صندلی ستون شما بنشینم.

خودپرداز: جناب درشت‌گرد ماجرای این ریزگرد‌ها چیه؟ آیا این میزان سروصدا واقعا طبیعیه؟ یا اینکه این موضوع از جای دیگری داره اداره میشه؟

- من اول نکته‌ای عرض کنم خدمتتون که خیالتون رو راحت کنم، همه موضوعات داره از جای دیگری اداره میشه، این موضوع درشت‌گردها هم استثنا نیست، چهار تا ریزگرد که دیگه این همه سروصدا نداره، الکی شلوغش کردن.

خودپرداز: اردشیر جان تعداد زیادی از مردم در استان خوزستان راهی بیمارستان شدن و اوضاع در این استان بحرانیه، به نظر شما نیاز نیست اقدام عاجلی صورت بگیره؟

- عرض کردم خدمتتون، همون‌طور که از اسمشون پیداست اینها ریزگردن، واسه ریزگرد که آدم اینقدر دردسر نمی‌کشه، ما برای درشت‌گرد‌ها اقداماتی انجام دادیم که ان‌شاءالله به‌زودی نتیجش رو می‌بینیم.

خودپرداز: درشت‌گرد‌ها؟ درشت‌گرد‌ها چی هستن دیگه؟

- درشت‌گردها عواملی هستند که اونها هم موجب آلودگی هوا میشن البته آلودگی هوای حقیقی نه!

خودپرداز: پس چی؟

- ما نزدیک به 200 میلیون هزار میلیارد دلار اختصاص دادیم برای پاکسازی هوای مجازی این استان، مدت‌ها بود که درشت‌گرد‌های فراوانی در این منطقه در حال جولان بودن، که خداروشکر با درایت ما عده زیادی از اونها دستگیر شدن و تاحد زیادی این فضا پاکسازی شد، امیدواریم به‌زودی بتونیم این فضا رو به‌طور کامل پاک کنیم تا دیگر شاهد وجود درشت‌گرد‌های اینچنینی در این فضا نباشیم.

خودپرداز: در واقع شما درشت‌گرد‌ها رو مهم‌تر از ریز‌گردها در آلودگی فضا‌های حقیقی و مجازی می‌دونید درسته؟

- صد‌در‌صد همین‌طوره، این دوستان درشت‌گرد همه‌روزه با پست‌هایی که در فضاهای مجازی می‌ذاشتن سعی در تشویش اذهان‌ عمومی داشتن، همچنین عکس‌های اهواز رو با فتوشاپ آلوده می‌کردن بعدش میذاشتن تو این فضاهای کثیف و ازش بهره‌برداری رسانه‌ای می‌کردن.

خودپرداز: ممنون آقای درشت‌گرد. خوانندگان عزیز به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست.

* طنزنویس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی