رشد شاخص کل بازار بورس در آخرین روز پاییز - فرصت امروز

شنبه, 30 آذر 1398 - 14:36

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز سه هزار و ۶۷۴ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۵۳ هزار و ۹۹۶ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۷۵۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۲ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

رشد شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹۸۴ واحد افزایش به ۱۱۱ هزار و ۸۹۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶۵۷ واحد رشد به ۷۴ هزار و ۷۴۷ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با چهار هزار و ۹۸۴ واحد افزایش به رقم ۴۲۰ هزار و ۷۷۹ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲ هزار و ۹۱۷ واحد و شاخص بازار دوم ۶ هزار و ۳۶۰ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۲۰ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۲۵۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۹۵ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۸۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۶۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۵۹ واحد و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۵۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

فولاد خراسان (فخاس) با ۱۳۲ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۷۳ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۶۴ واحد، لابراتور سازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۵۸ واحد، سیمان فارس و خوزستان با ۴۰ واحد و سیمان تهران با ۳۶ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، بانک اقتصاد نوین،‌ فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، ایران ترانسفو و س. صنایع شیمیایی ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۸۶۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۲ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۵۶۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۱۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی