چهارشنبه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۳۹۹ / Wed, 27 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) یک هزار و ۸۴۲ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۷۵ هزار و ۶۵۰ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۳۳۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۹ هزار و ۳۶۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

رشد شاخص کل بازار بورس سرعت گرفت

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۵۸۰ واحد افزایش به ۱۱۴ هزار و ۵۵۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۵۸ واحد رشد به ۷۶ هزار و ۴۹۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۷ هزار و ۸۳۱ واحد افزایش به رقم ۴۳۷ هزار و ۶۱۶ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۰ هزار و ۹۵۷ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴ هزار و ۷۲۲ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۴۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۸۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۷۲ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۴۶۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۳۳ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۴۰۸ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۹۹ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد فولاد امیر کبیر کاشان (فجر) با ۲۱ واحد، فروسیلیس ایران (فروس) با ۱۹ واحد، سیمان فارس (سفار) با ۱۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، پالایش نفت بندر عباس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۹۴ میلیون و ۹۰۳ هزار برگه سهم به ارزش بیش از سه هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز ۲۴۸ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار ۸۹۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۶۸۷ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۵ هزار و ۷۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ohCWtRQM
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه