یکشنبه, 15 دی 1398 - 14:22

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز یک هزار و ۵۱۸ واحد کاهش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۶۵ هزار و ۸۱۵ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۱۶۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۲ هزار و ۹۹۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل در بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۵۳۸ واحد کاهش به ۱۱۳ هزار و ۱۵۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۲ هزار و ۳۶۳ واحد افت به ۷۵ هزار و ۵۶۶ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با چهار هزار و ۸۹۱ واحد کاهش به رقم ۴۲۸ هزار و ۴۳۶ واحد رسید، شاخص بازار اول ۴۹۲ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۸۳۶ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۶۸۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶۸۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۰۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۶۱ واحد و ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۱۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل گروه مپنا (رمپنا) با ۴۲۶ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۲۸۴ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۵۸ واحد، ‌ بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۴۴ واحد و سایپا (خساپا) با ۱۲۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری سایپا، س. صنایع شیمیایی ایران، سایپا، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۳۰۷ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۹۴۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۵۴ واحد افت داشت و بر روی کانال چهار هزار ۷۴۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۴۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۷ هزار و ۷۴۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید