سه شنبه, 27 اسفند 1398 - 14:45

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز سه هزار و ۶۶۵ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۰۲ هزار و ۴۱۴ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۶۶۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۶۶۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۸۸۳ واحد افت به ۱۷۳ هزار و ۷۸۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵۸۸ واحد کاهش به ۱۱۵ هزار و ۶۱۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با پنج هزار و ۵۴۶ واحد کاهش به رقم ۶۳۸ هزار و ۶۳۲ واحد رسید، شاخص بازار اول سه هزار و ۵۹۷ واحد و شاخص بازار دوم سه هزار و ۷۱۲ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد مخابرات ایران (اخابر) با ۴۱۵ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۳۵۶ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۲۹۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۲۱ واحد، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۱۱۱ واحد و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۸۲ واحد .بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد نماد پتروشیمی پارس (پارس) با ۵۶۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۴۳۸ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۳۵۱ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۳۲۰ واحدپالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۸۴ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۴۶ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲۳۸ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، ماشین سازی اراک، بانک اقتصاد نوین، نوش مازندران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۰۹ میلیون و ۶۱۸ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از به ۵۷ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۶ هزار و ۴۹۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۶۸۴ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۰ هزار و ۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید