سه شنبه, 29 بهمن 1398 - 14:30

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز چهار هزار و ۶۹۲ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۷۲ هزار و ۱۹۹ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۵۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۶ هزار و ۸۷۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس از تب و تاب صعود افتاد

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۵۰۹ واحد کاهش به ۱۵۲ هزار و ۱۸۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۳۳۹ واحد افت به ۱۰۱ هزار و ۴۲۶ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با چهار هزار و ۴۷۱ واحد کاهش به رقم ۵۷۰ هزار و ۳۱۹ واحد رسید، شاخص بازار اول پنج هزار و ۱۳۵ واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و ۸۲۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۹۷ واحد، بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۱۳۸ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۹۹ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با ۸۳ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۱۳ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۳۹۵ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۳۳۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۸۳ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۲۵۳ واحد و خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۲۴۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، داده گستر عصر نوین های وب و پارس خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۲۰ میلیون و ۸۸۸ هزار برگه سهم به ارزش بیش از چهار هزار و ۱۴۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز ۲۲ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۶ هزار ۱۲۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۰۴ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۲۰ هزار و ۱۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی