چهارشنبه, 14 اسفند 1398 - 14:31

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۰ هزار و ۹۴۳ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۵۵ هزار و ۳۲۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۱۹۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۰ هزار و ۴۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس در کانال ۵۵۵ هزار واحد

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۲۶۹ واحد افزایش به ۱۸۶ هزار و ۲۶۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۱۷۶ واحد رشد به ۱۲۳ هزار و ۹۷۵ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۴ هزار و ۲۵۴ واحد افزایش به رقم ۷۰۰ هزار و ۲۳۹ واحد رسید، شاخص بازار اول ۹ هزار و ۸۸۱ واحد و شاخص بازار دوم ۱۳ هزار و ۶۳۱ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۶۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۶۶ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۲۵ واحد، پتروشمی پارس (پارس) با ۴۸۴ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۴۶۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۴۳۳ واحد و گسترش نفت و پارسیان (پارسان) با ۴۲۵ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

ایران خودرو (خودرو) با ۲۰۶ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۳۹ واحد، سایپا (خساپا) با ۱۳۹ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۳۶ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۱۱۳ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۹۵ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پارس خودرو و ماشین سازی اراک در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۳۹۷ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۱۲۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۴۱ واحد رشد داشت و بر روی کانال هفت هزار و ۱۰۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۲۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۰ هزار و ۲۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید