یکشنبه, 17 فروردين 1399 - 14:43

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۶ هزار و ۵۹۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۷۴ هزار و ۲۰ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۶۱۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۰ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس در کانال ۵۷۴ هزار واحد

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۹۴۵ واحد رشد به ۲۰۴ هزار و ۳۸۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۳۲۵ واحد افزایش به ۱۳۵ هزار و ۹۸۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱ هزار و ۴۹۳ واحد افزایش به رقم ۷۴۳ هزار و ۶۶۳ واحد رسید، شاخص بازار اول چهار هزار و ۸۹ واحد و شاخص بازار دوم ۱۶ هزار و ۵۴۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۵۸۹ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۴۴۹ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۱۳ واحد، بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۲۳۲ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۲۲۱ واحد.بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۷۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۲۵۸ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۷۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۴۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۱۱۶ واحد و خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۹۸ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، گلوکوزان، پالایش نفت اصفهان، سالمین، توسعه معادن و فلزات و بانک صادرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۹۶ میلیون و ۶۸۹ هزار برگه سهم به ارزش هشت هزار و ۵۲۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۱۷ واحد افزایش داشت و بر روی کانال هفت هزار و ۳۴۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۳۶ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۰ هزار و ۷۸۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید