دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399 - 14:38

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۲۲ هزار و ۷۲۰ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۸۲۰ هزار و ۵۳۴ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۲۵۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۵ هزار و ۲۴۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس در کانال ۸۲۰ هزار واحد

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۳۰۸ واحد رشد به ۲۷۱ هزار و ۷۶۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۸۶۲ واحد افزایش به ۱۸۰ هزار و ۵۷۱ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور ۲۵ هزار و ۸۰۶، شاخص بازار اول ۱۶ هزار و۹۰۶ واحد و شاخص بازار دوم ۴۴ هزار و ۷۶۸ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۲۰۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۳۲ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۹ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تپیکو) با ۹۶۴ واحد، ، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۹۵۴ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۸۷۲ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۸۴۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۱۲۲ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۹۹ واحد، توسعه معادن روی ایران (کروی) با ۹۵ واحد، پدیده شیمی قرن (قرن) با ۸۳ واحد، ایران ترانسفو (بترانس) با ۷۴ واحد و نفت پارس (شنفت) با ۷۳ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، بانک اقتصاد نوین، بانک صادرات ایران، گلوکوزان و لیزینگ رایان سایپا در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۶۴ میلیون و ۵۱۹ هزار برگه سهم به ارزش ۱۵ هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۶۶ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۹ هزار و ۷۷۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۲۳ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۴۵ هزار و ۶۵۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید