سه شنبه, 21 آبان 1398 - 14:33

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۲ هزار و ۷۱۱ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۶ هزار و ۶۵۵ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۶۲۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۱۴۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۶۵۱ واحد افزایش به ۸۷ هزار و ۷۶۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۱۰۴ واحد رشد به ۵۸ هزار و ۶۸۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز سه هزار و ۹۰۴ واحد افزایش به رقم ۳۵۷ هزار و ۴۶۶ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۹۲۱ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۷۳۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۱۷۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۶۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۲۷ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۹۴ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۸۸ واحد، پالایش نفت تهران (شتران( با ۸۴ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۷۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۷ واحد، س. صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۴۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۲ واحد و پارس سویچ (بسویچ) با ۴۱ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، بانک پارسیان، سایپا، ایران خودرو، بانک اقتصاد نوین و س. صنایع شیمیایی ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۹۲ میلیون و ۲۷۹ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۹۲۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۷۹۵ میلیون و ۹۸۳ هزار برگه سهم به ارزش بیش از پنج هزار و ۷۹۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید