سه شنبه, 06 اسفند 1398 - 14:40

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۴ هزار و ۷۷۸ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۱۸ هزار و ۵۱۳ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۱۶۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۲ هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس سوار بر مدار رشد

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۷۱۰ واحد افزایش به ۱۷۰ هزار و ۹۴۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۱۳۶ واحد رشد به ۱۱۳ هزار و ۸۰۳ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۸ هزار و ۸۶۵ واحد افزایش به رقم ۶۴۴ هزار و ۹۲۲ واحد رسید، شاخص بازار اول ۹ هزار و ۷۵۴ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴ هزار و ۴۶۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۴۳۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۶معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۳۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۴۷۴ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۴۳ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۴۳۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۶۳ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۱۳۲ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۹۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۶۷ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۵۰ واحد و پتروشیمی خارک (شخارک) با ۳۵ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، سایپا، بانک تجارت، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت تهران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۲۳ میلیون و ۷۲۹ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۵۳۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۳۹ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۶ هزار و ۶۹۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۶۲۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۶ هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید