یکشنبه, 11 اسفند 1398 - 14:17

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۹ هزار و ۷۸۲ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۱۵ هزار و ۵۸۳ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۲۹۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۵ هزار و ۲۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۸۸۳ واحد افزایش به ۱۷۴ هزار و ۴۶۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۲۵۱ واحد رشد به ۱۱۶ هزار و ۱۵۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۴ هزار و ۲۸۷ واحد افزایش به رقم ۶۵۰ هزار و ۳۱۴ واحد رسید، شاخص بازار اول پنج هزار و ۸۷۳ واحد و شاخص بازار دوم ۲۵ هزار و ۴۲۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۹۶ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۳۸۷ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۳۷۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۳۳۹ واحد و توسعه معادن و فلزات و معادن با ۳۱۳ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۳۵۷ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۲۲۷۹ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۵۰ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۴۳ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۰۵ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۹۹ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۱ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۲ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک تجارت، سایپا، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۰۶ میلیون و ۶۴۰ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۹۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۴۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۶ هزار و ۶۷۵ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۸۵ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۷ هزار و ۹۵۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید